53 Views
2018 Jan 11technology
img

سامسونگ ماه آینده Galaxy S9، جدیدترین پرچمدار خود را در کنگره جهانی موبایل(MWC) معرفی خواهد کرد. خبر معرفی این پرچمدار را دی‌جی کوه مدیر اسمارتفون های سامسونگ روز گذشته در گفت و گو با ZDNet تایید کرده است. او تاریخ دقیقی برای عرضه این گوشی مشخص نکرده اما از آنجایی که کنگره جهانی موبایل از 26 فوریه تا ۱ مارچ برگزار خواهد شد، احتمالا در یکی از همین روز ها این پرچمدار معرفی خواهد شد.

اسمارتفون S9( و احتمالا S9 plus که همزان باهم معرفی خواهند شد) نسل بعدی اسمارتفون های S8 و S8 plus هستند که مارس سال گذشته در نیویورک معرفی شدند و در آپریل به بازار عرضه شدند. اسمارتفون S8 و برادر بزرگترش یک اتفاق ویژه برای منتقدان بود که همگی این گوشی را بخاطر طراحی بی نظیرش و عملکرد فوق العاده دوربین هایش تحسین می کردند. این اسمارتفون ها به اندازه کافی خوب بودند که خریداران نقص فاجعه Note 7 و منفجر شدن باتری های آن را فراموش کردند.

اطلاعات زیادی از مشخصات S9 در دست نیست اما انتظار نمی رود که نسبت S8 تفاوت های اساسی داشته باشد. تعدادی از رندر های منتشر شده نشان می دهند که پردازنده پرچمدار جدید سامسونگ با نسل قبلی خود تقریبا یکی است و حسگر اثر انگشت پشت صفحه را در زیر دوربین قرار دادند که نسبت به محل قرار گیری افتضاح حسگر  S8 که کنار دوربین قرار داشت تغییر مناسبی است.

با همه این ها S9 همه چیزی نیست که طرفداران سامسونگ برای امسال منتظرش بودند. دی‌جی کوه در مصاحبه با ZDNet گفته است که سامسونک در نظر دارد تا در سال 2018 یک اسمارتفون تاشو معرفی کند. عملکرد تاشو بودن برای یک اسمارتفون دقیقا معلوم و واضح نیست، اما عرضه گوشی های منحنی یکی از معضلات فکری اصلی سامسونگ در ۵ سال اخیر بوده است. از نمونه های تلاش این شرکت برای گوشی های منحنی می توان به مدل عجیب و فوق العاده ناموفق Galaxy Round و همچنین نمونه موفق Galaxy S7 edge نام برد. حال باید منتظر بود و دید در آینده سامسونگ‌ چه کار خواهد کرد.
Galaxy S9

S9 plus

Note 7

گوشی های منحنی

حسگر اثر انگشت

S8

کنگره جهانی موبایل

MWC

CES2018

Edge