57 Views
2018 Apr 14Newstechnology
img

برای اینکه متوجه شوید در صورت انفجار بمب اتمی در کشور یا محل زندگی تان چه تبعاتی متوجه شما می شود، می توانید به وب سایت Outrider مراجعه کنید.

اواخر سال گذشته، مدیر اسبق بخش نظامی ناتو از احتمال 10 درصدی پرتاب بمب هسته ای توسط کره شمالی به داخال خاک آمریکا خبر داد. درگیری های دیپلماتیک کشور کره شمالی با آمریکا سال گذشته به قدری شدت گرفت که جیمز استاوریدیس، مدیر نظامی سابق ناتو پیش بینی کرد که احتمال پرتاب بمب اتمی توسط کره شمالی به داخل خاک این کشور به حدود 10 درصد رسیده است. اما اگر چنین اتفاقی بیفتد، چه تبعاتی می تواند داشته باشد؟ 

صحبت در مورد این اتفاق بیشتر به محل فرود بمب بستگی دارد. 

Outrider به تازگی ابزار آنلاینی برای تشخیص تغییرات آب و هوا و اثرات مخاطره انگیز ناشی از انفجار بمب اتمی طراحی کرده است که شدت تخریب فرود آمدن آن در هر نقطه از جهان را تخمین می زند.

به عنوان مثال اگر یک بمب W-87 در سیدنی استرالیا فرود آید، حدودا 115 هزار نفر کشته می شوند.

اما اگر یک بمب اتمی در شهر نیویورک فرود آید، دقیقا چه اتفاقی می افتد؟

بر اساس پیش بینی این سایت، حدود 1 میلیون نفر کشته می شوند. W-87 را می توان یک بمب اتمی آمریکایی دانست. اگر روسیه تصمیم بگیرد یک بمب Tsar Bomba (بزگترین بمب هیدروژنی ساخته شده تا به امروز) را در شهر نیویورک رها کند، چه پیش می آید؟

همانطور که در تصاویر مشاهده می کنید، حدود 6 میلیون و 400 هزار نفر کشته خواهند شد.

شایان ذکر است؛ این وب سایت بر اساس اطلاعات سایتی دیگر به نام NUKEMAP طراحی شده که توسط الکس ولرشتاین (دستیار یکی از پروفسورهای موسسه تحقیقاتی Stevens) توسعه داده شده و اعداد و ارقامی که مشاهده می کنید، حاصل داده های جمع آوری شده از مرجع NUKEMAP است.

انرژی هسته ای

بمب هسته ای

آوت رایدر

تبعات بمب هسته ای

انفجار هسته ای