36 Views
2018 Mar 26News
img

مدیر عامل شرکت اپل، تیم کوک، مدافع سرسخت حفظ حریم خصوصی مصرف کنندگان می باشد. وی در اظهارات اخیر خود گفته که از مقرراتی که شرکت های فناوری را برای سو استفاده از اطلاعات مشتریان محدود می کند، حمایت می کند. در کنفرانسی که چندی پیش در چین برگزار شد، از تیم کوک در مورد رسوایی اخیر فیسبوک در دزدی اطلاعات مشتریان خود پرسیدند که او در این باره گفت: " من فکر می کنم که این وضعیت خاص بسیار دشوار است و دزدی های این شکلی، تبدیل به چالش بزرگی شده اند که احتمالا مقررات خوبی در این زمینه لازم است تدوین بشود "

او می گوید که باید تمام اطلاعات کاربران از جمله مخاطبان و سلایق و علایق این افراد، کاملا خصوصی پنداشته شوند و حفظ شوند. او تاکید کرد که قانون گذاران باید در تدوین قوانینی علیه این گونه دزدی های اطلاعاتی بسیار دقیق و سخت گیر باشند.


اخیرا در رسوایی فیسبوک، کاربران این شبکه متوجه شدند که برخی از اطلاعات آنها توسط فیسبوک دزدیده می شد و به شرکت های دیگر داده می شد. طبق آمار بسیاری از کاربران این شبکه ی اجتماعی از امنیت آن بسیار ناامید شده اند.

همچنین انتقال سرور های iCloud به چین، برخی را دچار نگرانی هایی کرده که ممکن است اطلاعات این فضای ابری، توسط دولت چین مورد سو استفاده قرار بگیرد.


Apple

Tim Cook

فیسبوک