43 Views
2017 Dec 25Trainingtechnology
img

اگر شما طرفدار گوشی های آیفون هستید ، اخبار خوبی نیست که اپل سرعت گوشی های قدیمی خود را کم می کند . در حالی که اکثر گوشی های اپل برای مدت زیادی ، بدون هیچ مشکلی کار می کنند اما اخیرا در مدل های iPhone 6 و 6S و iPhone 7 ، یک سری مشکلات آزار دهنده مشاهده شده است .

اخیرا باتری آیفون 6 ، بسیار بدتر از قبل کار می کند و هیچ شباهتی به یک گوشی مدرن ندارد . باتری این گوشی نمی تواند از حداکثر توان خود استفاده کند و حدود یک پنجم ظرفیت باتری این گوشی استفاده نشده ، باقی می ماند ، مگر اینکه شما هنوز از سیستم عامل iOS 9 استفاده می کنید . خود من از ابتدای معرفی iPhone 6 از آن استفاده می کنم . اما اخیرا بطرز نگران کننده ای از آن ناراضی ام . برخی نرم افزار های بنچ مارک مثل Geekbench و Reddit ، اخیرا متوجه افت های بسیار شدیدی در باتری های آیفون شده اند . چند سال پیش باتری آیفونم را عوض کردم اما ، دوباره عملکرد آن بسیار کاهش یافت . برای اطمینان از اینکه مشکل از باتری است ، نرم افزار بنچ مارک Geekbench را یکبار بدون وای فای ، رادیو و در مقدار 75 درصدی باتری راه اندازی کردم و یک بار نیز در حالتی که تمام سرویس های بالا روشن هستند ؛ راه اندازی کردم اما ، تمام نتایج نشان می دهند باتری گوشی خوب کار نمی کند. شکل زیر رده بندی بنچ مارک قبل و بعد از جایگزینی باتری است که یک پیشرفت بسیار زیادی بعد از جایگزینی باتری را در آن مشاهده می کنیم.


در آخر باتری گوشی ام را دوباره با یک باتری که از سایت آمازون خریداری کردم ؛ جایگزین نموده و دوباره آزمایش های بنچ مارک را در حالات مختلف روی آن امتحان کردم ، بطرز شگفت انگیزی نمره ی آن از 1083 به 1562 افزایش یافت . تنها عوض کردن باتری سبب چنین افزایش نمره ای شد ، هیچ تنظیمات دیگری را دست کاری نکردم و تغییر ندادم . اکنون ، دوربین گوشی که در گذشه 5 الی 6 ثانیه طول می کشید باز شود در عرض 1 ثانیه باز می شود . Control Center بدون هیچ تاخیری باز می شود و سرعت گوشی در حالت کلی ؛ بسیار بالا آمده ! راه حل مشکل آیفون ها همین تعویض باتری است . در زیر یک راهنمای جامع از نحوه ی تعویض باتری آماده کرده ام ، با آن پیش بروید و باتری آیفونتان را خودتان عوض کنید :

1 . ابتدا یک سری وسایل تعویض باتری مطابق شکل زیر بخرید .

این پک ، شامل یک باتری ، یک پیچ گوشتی کوچک ، یک نگه دارنده و یک تکه پلاستیک برای گرفتن و درآوردن پشت آیفون می باشد . که قیمت آن در آمازون حدود 24 دلار می باشد . 

2. مطابق شکل زیر ، پیچ های زیر گوشی را با پیچ گوشتی خریداری شده ؛ باز کنید . 

در آیفون 6 ، دو عدد از این پیچ وجود دارد. 

3. از قطعه ی پلاستیکی برای درآوردن محافظ صفحه نمایش استفاده کنید . قطعه را در حوالی مرکز گوشی قرار دهید و محافظ صفحه را جدا کنید . به هیچ وجه از ابزار دیگر استفاده نکنید . 

4. پیچ های تعبیه شده در اطراف و روی باتری را باز کنید . دو پیچ کوچک و یک صفحه فلزی نگه دارنده ی باتری در این قسمت وجود دارد ، ترتیب باز کردن آنها را یادداشت کنید تا در دوباره سوار کردن آنها مشکلی نداشته باشید .

5. اتصال باتری را با استفاده از یک انبر پلاستیکی ، با احتیاط و به آرامی جدا کنید . این قسمت باید به آسانی جدا شود ، پس فشار زیادی به آن وارد نکنید . 

6. باتری قدیمی را از جای خود در بیاورید . شاید کمی مشکل در این قسمت داشته باشید . چون باتری با چسب چسبانده شده ؛ با یک قطعه ی پلاستیکی شکل باتری را در بیاورید و با چیزی مثل سشوار ، چسب ها را خشک کرده و با احتیاط محفظه ی باتری را از چسب کاملا تمیز کنید . 

7. اکنون باتری جدید را در جای خود قرار دهید و با تکرار مراحل قبل ، قاب گوشی را ببندید . اگر مقداری چسب در آن باقی مانده ، عیبی ندارد از آن استفاده کنید و اگر چیزی نمانده ، تمام قطعات قبل را با رعایت دقت بالا ، در جای خود نصب و با پیچ آنها را سفت کنید . 

اکنون گوشی آیفون شما حتی از قبل بهتر کار می کند . همچنین در هزینه های خود به شکل قابل توجهی صرفه جویی کرده اید و باتری گوشی را خودتان در عرض 15 دقیقه عوض کردید. 


اپل

آیفون

Apple

iPhone