124 Views
2018 Mar 04technology
img

Equifax در بیانیه‌ای روز 5 شنبه اعلام کرد : سرقت اطلاعات در سال 2017 تقریباً نیمی از جمعیت ایالات‌متحده را تحت تأثیر قرارداد و این میزان بیشتر از تعدادی است که در گزارش اول اعلام‌شده بود .
علاوه بر موارد اعلام‌شده Equifax  کشف کرد که نام و اطلاعات مجوز رانندگی 2.4 میلیون آمریکایی نیز دزدیده‌شده که در لیست اولیه اعلام‌نشده است . این شرکت گفت این‌ها به این دلیل که شماره‌های امنیت اجتماعی آن‌ها دزدیده نشده در لیست اولیه گنجانده نشده‌اند.
این یافته‌ها نشان می‌دهد که این شرکت همچنان در حال بررسی آسیب‌ها توسط محققان به‌منظور درک دامنه فاجعه‌بار هک‌های ماه گذشته است که اطلاعات شخصی تقریباً نیمی از ایالات‌متحده را به خطر انداخته است .
 Equifax اعلام کرد همه کاربران آسیب‌دیده مطلع خواهند شد و تأکید کرد که این یافته‌ها درنتیجه هیچ هک جدیدی به دست نیامده و حاصل  تحقیقات مداوم شرکت است .
Paulino Do Rego Barros Jr، مدیرعامل موقت Equifax گفت: "این موارد با بررسی  اطلاعاتی که قبلاً دزدیده‌شده به‌دست‌آمده است و آنالیز اطلاعات موجود در پایگاه داده که موردتهاجم قرار نگرفته و ایجاد ارتباطات بین داده‌ها ما را قادر به شناسایی افراد بیشتر خواهد کرد .
آخرین افشاسازی نشان می‌دهد که این شرکت چقدر بد  آسیب‌دیده است. در ماه سپتامبر، گزارش‌های اولیه اعلام کردند 143.3 میلیون آمریکایی تحت تأثیر قرارگرفته‌اند . در اکتبر، این میزان به 145.5 میلیون نفر رسیده است که درمجموع تعداد جدید  147.9 میلیون نفر است.
الیزابت وارن، دموکرات اهل ماساچوست، در 9 فوریه در نامه‌ای به رئیس شرکت گفت که  Equifax بیانیه‌های ناقص، گیج‌کننده و متناقضی صادر کرده است و تاکنون نتوانسته دقیقاً به این آسیب‌ها پاسخ دهد.
وارن پس از اطلاعیه شرکت در روز پنجشنبه، در توییتر نوشت که Equifax "قابل‌اعتماد نیست."
وی گفت: " اشتباهات آن‌ها باعث شده که این اتفاق رخ دهد، پاسخ آن‌ها مناسب نیست و هنوز هم نمی‌توانند با مردم هماهنگ باشند."
همان‌طور که اکتشافات جدید همچنان در Equifax ادامه دارد، این به معنای سردرگمی بیشتر برای آمریکایی‌هایی است که نمی‌دانند آیا آن‌ها تحت تأثیر این آسیب هستند یا خیر و ابزارهای این شرکت برای بررسی  تحت تأثیر قرار گرفتن مصرف‌کنندگان کاملاً  شکست‌خورده است. مثلاً بعضی افراد نام‌ها و شماره‌های امنیت اجتماعی جعلی را معرفی کردند و Equifax  به آن‌ها گفت که تحت تأثیر قرارگرفته‌اند. این ابزار همچنین به افراد  اعلام کرده که یک روز ایمن و روز بعد تحت تأثیر هک قرارگرفته‌اند !


حملات سایبری

هک اطلاعات

سرقت داده ها