97 Views
2018 May 02technology
img
یان بالینا، فروشنده سابق IBM که به‌عنوان یک معامله‌گر پول دیجیتال معروف است به خاطر فروتنی‌اش شناخته نمی‌شود و همانند بسیاری از شخصیت‌هایی یوتیوب در سخنرانی انگیزشی گری وینچوک ، او خود را به‌عنوان یک کارآفرین معرفی کرده و اکنون می‌خواهد نحوه کارش را به شما آموزش دهد . او به‌طور منظم اسکرین شاتهایی از سرمایه‌گذاری‌های گسترده خودش به اشتراک می‌گذارد که در 14 آوریل بیش از 3 میلیون دلار ارزش داشت .
ولی او در این ماراتن زنده شکست خورد زیرا روز یکشنبه فهمید که نمی‌تواند وارد Google Spreadsheet شود جاییکه او ارائه سکه‌ها یا ICO را پیگیری می‌کرد و محل فروش سکه‌های دیجیتال است . به نظر می‌رسد که یک هکر کنترل حساب‌های او را به دست گرفته و بخش قابل‌توجهی از سهام وی را خارج کرده است که برآورد شده است مبلغ ربوده‌شده حدود 2 میلیون دلار بوده است.
افراد فعال در یوتیوب به دلیل اینکه مقدار زیادی اطلاعات از خودشان به اشتراک می‌گذارند به‌شدت در معرض هک هستند . آن‌ها علاوه بر نام کاربری و برنامه‌ها و سکه‌های دیجیتال مورداستفاده خودشان حتی به دنبال کنندگان خودشان می‌گویند که از چه سیستمی برای حفظ سرمایه یا تأمین مالی خودشان استفاده می‌کنند که می‌تواند توسط هکرها مورد سوءاستفاده قرار بگیرد.
پیتر سدینگتون، میزبان تلویزیون Decentralized در یوتیوب گفت شما باید برای معامله در یوتیوب بسیار مراقب باشید . خود او در اواخر سال 2017 هک شد . او یک روز صبح که از خواب بیدار شد دید که شماره تلفن او به شخص دیگری واگذارشده است. او نگفت که چه مقدار پول ازدست‌داده است اما گفت بیشتر هویت آنلاین من دزدیده شد که زندگی مرا تغییر داد. از آن پس او امنیت عملیاتی خودش را تقویت کرد و دیگر از ایمیل و رسانه‌های اجتماعی در تلفنش استفاده نمی‌کند . او به خاطر استفاده نکردن از موارد امنیتی و سهل‌انگاری خودش را مقصر قرار گرفتن در معرض هک می‌داند.
اغلب اوقات سرقت پول‌های دیجیتال از طریق حملات بزرگی صورت می‌گیرد که گروهی از کاربران را به‌صورت یکجا هدف قرار می‌دهد . آنالیزورها  می‌گویند که اغلب سرقت‌ها از طریق مبادلات رخ می‌دهد .بعلاوه افراد یوتیوبی و شخصیت‌های سرشناس نیز هدف‌های محبوبی برای هکرها هستند وقتی‌که فیلم‌هایی از چگونگی ثروتمند شدن خودشان در یوتیوب منتشر می‌کنند.
هرچند گفته‌شده در مورد پول‌های دیجیتال و معاملات خودتان در یوتیوب صحبت نکنید اما برای افراد فعال یوتیوب که در پی جمع‌کردن طرفدار و مطرح‌شدن هستند صحبت در این زمینه اغلب بخش بزرگی از نام تجاری است.
یکی دیگر از موارد هک شده کن بوسک بود , وقتی‌که از ثروت خالص بلاک چین خودش که حدود 2 میلیون دلار بود در توییتر صحبت کرد خودش را به‌عنوان یک هدف به هکرها معرفی کرد. او هم خودش را برای حملات هکری مقصر می‌داند .
بنابراین اگر می‌خواهید در فضای مجازی مطرح شوید پیشنهاد این است که یک نام مستعار برای خودتان ایجاد کنید و از ایمیل‌ها و شماره تلفن‌های غیرعمومی برای حساب‌های مالی خودتان استفاده کنید.اگر در مورد تکنولوژی صحبت می‌کنید در مورد سرمایه خودتان و اینکه از چه راهی آنرا فراهم کرده‌اید حرفی نزنید زیرا بهترین چیزی است که می‌تواند شما را در معرض حملات هک قرار ‌دهد.


یویتوب

هک

سرقت اطلاعات

سکه های دیجیتال