162 Views
2018 Mar 16technology
img
مشتریان پیتزا Hut در سنگاپور دو هفته است که می‌توانند برای سفارش پیتزای خودشان با روبات Pepper صحبت کنند. کاربران این رستوران که در حومه شهر قرار دارد اکنون می‌توانند از روبات Pepper شرکت Softbank Robotics برای سفارش دادن پیتزا استفاده کنند . این آزمایش نتیجه مشارکت Mastercard،  Softbank و Pizza Hut است.
برای انجام این کار، کاربر باید برنامه Pizza Hut را دانلود کند، با Masterpass مربوط به Mastercard  وارد سیستم شود و سپس از طریق یک پین چهاررقمی به روبات متصل شود .
این کار کمی خسته‌کننده به نظر می‌رسد زیرا نسخه آزمایشی این روبات کاملاً قادر به پردازش زبان طبیعی نیست بنابراین سفارش باید مرحله‌به‌مرحله صورت بگیرد . مثلاً شما نمی‌توانید بگویید من یک پیتزای بزرگ پپرونی برای میز 4 می‌خواهم شما باید مرحله‌به‌مرحله نوع پیتزا , اندازه و مقدار آن و همچنین یک کد QR را برای میز خودتان سفارش دهید .
درصد موفقیت این کار هنوز مشخص نیست زیرا Pepper هنوز در خارج از ژاپن به موفقیت خاصی دست نیافته است . این روبات گاهی اوقات در لابی هتل‌ها به‌عنوان نگهبان مورداستفاده قرارگرفته است , اخیراً نیز Pepper در یک فروشگاه مواد غذایی اسکاتلندی مورداستفاده قرار گرفت که به خاطر عملکرد ضعیف، اخراج شد .
Mastercard  هنوز نگفته است که این آزمایش چقدر طول خواهد کشید و آیا این دو هفته تمدید می‌شود یا خیر و مشخص نیست اگر مشتریان این روبات را دوست داشته باشند حضور آن در این رستوران دائمی خواهد شد یا خیر .


روبات

Softbank Robotics

Mastercard

روبات Pepper