196 Views
2018 Mar 22technology
img

بنا به گزارش جدید خبرگزاری Time، ارز دیجیتالی کشور ونزوئلا تنها برای این کشور نیست و مقامات و تجار روسیه ای نیز در آن سهم دارند و از آن حمایت می کنند. ارز رمزنگاری شده ی Petro که توسط دولت ونزوئلا توسعه داده شده است، تنها ارز دیجیتالی جهان است که پشتوانه ی نفتی دارد. برخی از منابع آگاه می گویند که هدف ساخت و توسعه ی این ارز دیجیتالی از سوی دولت ونزوئلا، دور زدن و بی اثر ساختن تحریم های ایالات متحده ی آمریکاست.

در اوایل این هفته بود که ترامپ دستور منع خرید ارز Petro را برای شهروندان آمریکایی صادر کرد. نیکولاس مادورو، رئیس جمهور کشور ونزوئلا قصد دارد تا با عرضه ی این ارز دیجیتال، 6 میلیارد دلار سرمایه جذب کند و اقتصاد ضعیف و نزدیک به ورشکستگی این کشور را نجات دهد. از طرفی دیگر ارز رایج کشور ونزوئلا از کاهش ارزش رنج می برد که این کاهش ارزش نتیجه ی سوء مدیریت دولت و تحریم های آمریکا است؛ آمریکا علاوه بر تحریم، دارایی های چهار تن از مقامات فعلی و قبلی این کشور را مصادره کرده است.

Steven Mnuchin، وزیر خزانه داری ایالات متحده در روز دوشنبه در بیانیه ای گفت:

"رئیس جمهور مادورو اقتصاد ونزوئلا را تخریب کرده است و موجب بحرانی انسانی شده است. دولت مادورو به جای اصلاح مسیر و ترمیم ساختار ها قصد دارد با ارائه ی ارز دیجیتال تحریم های آمریکا را متوقف کند."

ارز های دیجیتال از راه های موثر برای دور زدن تحریم ها هستند. به گزارش Time، روس ها ایده ی ساخت ورژن دیجیتالی ارز شناور این کشور، یعنی روبل را دارند؛ اما بانک مرکزی روسیه هشدار داده است که این کار می تواند به ضرر روبل باشد و ثبات آن را کاهش دهد.

به همین دلیل است که روسیه از Petro، ارز دیجیتال ونزوئلا حمایت می کند؛ روسیه قصد دارد تا آزمایش خود را بر روی کشور ونزوئلا عملی سازد و اگر پاسخ مثبت بود این کار را برای ارز کشور خود انجام دهد.


ارز

ارز دیجیتال

نقدینگی

اقتصاد

روسیه

آمریکا

ونزوئلا

تحریم

بیت کوین