456 Views
2018 Aug 19Tourism
img

یکی از مهم‌ترین کارایی که قبل از سفرهای هوایی باید انجام داد بستن چمدونه! بستن چمدون هم موقع رفت و هم موقع برگشت از سفر از اون کارای سخته و یکی از مهم ترین مسائل مربوط بهش به وزن بارها برمیگرده!
میزان باری که شما میتونید همراه خودتون داشته باشید و موقع گرفتن کارت پرواز تحویل قسمت بار هواپیما بدید به عوامل مختلفی مثل داخلی یا خارجی بودن، کلاس پرواز و ایرلاینی که دارید باهاش سفر می‌کنید، بستگی داره!
معمولا میزان باری که میتونید تو پروازهای اکونومی همراه داشته باشید 30 کیلوگرم، پروازهای بیزینس 40 کیلوگرم و پروازهای فرست کلاس 50 کیلوگرمه!
اما بازم بستگی به ایرلاین انتخابیتون داره! مثلا معمولا ایرلاین‌های اروپایی تا 23 کیلوگرم به مسافران اکونومی اجازه داشتن بار می دهند!
میزان باری هم که میتونید با خودتون به داخل هواپیما ببرید حدودا 7 تا 8 کیلوگرمه!
سعی کنید مخصوصاً اگر مهمه براتون که میتونید چی با خودتون ببرید یا موقع برگشت چی می تونید بیارید به سایت رسمی ایرلاین موردنظرتون مراجعه کنید و قوانین مختص به اون ایرلاین رو بخونید چون قوانینی که در کل بیان میشه مربوط به IATA سازمان بین‌المللی حمل و نقل هوایی میشه که اکثر ایرلاین ها قوانینی دقیق تر و حتی بیشتر دارند.
برای مثال برخی از شرکت‌های هواپیمایی مثل Iran Air به پاس وفاداری برخی از مشتریان یه آن‌ها کارت وفاداری می‌دهد تا در سفرهایشان بتوانند اضافه بار بدون پرداخت هزینه داشته باشند!
خیلی وقتا پیش میاد که موقع رفت یا برگشت بارتون خیلی بیشتر از اونی میشه که فکر میکردید و به فکر این میوفتید که یه سری چیزارو کم کنید ولی بعضی وقتا وسایلتون خیلی مهمه و نمی تونید از وزنشون کم کنید، تو این جور مواقع می تونید از "فریت بار" استفاده کنید. فریت بار مربوط به گمرک فرودگاهی میشه میتونید اضافه بارتون رو بهش تحویل بدید و تو مقصدتون ازش تحویل بگیرید. دفاتر فریت بار تو اکثر فرودگاه‌های ایران موجوده! شما بارتون رو تحویل میدید و براتون بارنامه‌ی هوایی صادر میشه تا با خیال راحت بارتون و تو مقصد تحویل بگیرید