70 Views
2018 Jan 09Newstechnology
img

سونی بالاخره سنسور اثر انگشت را به آمریکا رساند. شاید این خبر زیاد جذاب بنظر نرسد‌ زیرا سنسور اثر انگشت همه اسمارتفون ها روی ان ها فعال است اما سونی به دلایلی نامعلوم تصمیم گرفته بود تا این سنسور را در امریکا غیرفعال کند و همین باعث شده بود تا اسمارتفون های این شرکت سال ها جذاب بنظر نرسند. اما در این ماه همه چیز شروع به تغییر خواهد کرد.

در هر سه اسمارتفون Xperia XA, XA ultra, L2 که سونی وارد بازار آمریکا خواهد کرد سنسور اثر انگشت وجود دارد. علاوه بر این سونی تصمیم گرفته تا بجای دکمه پاور ؛ این سنسور را در پشت گوشی تعبیه کند. هرچند ظاهر گوشی بهم خواهد خورد اما نسبت به دکمه پاور راحت تر می توان از این سنسور استفاده کرد و همان چیزی است که اکثر کاربران اندروید به استفاده از این سنسور در پشت گوشی عادت کرده اند.


تصمیم فعال کردن سنسور اثر انگشت یک نقطه عطف برای سونی به حساب می آید و بنظر می رسد که سونی میخواهد بازار امریکا را جدی تر بگیرد یا حداقل به این نتیجه رسیده که کمی در مقابل رقبایش در بازار آمریکا مقاومت کند به جای آنکه ویژگی های اصلی را از اسمارتفون های خود کاملا حذف کند!

متاسفانه این سه اسمارتفون که تازگی به بازار خواهند آمد جذابیت خاصی ندارند و نمی توانند تغییر زیادی در بازار آمریکا برای سونی ایجاد کنند.


این دو گوشی میان رده سونی یعنی Xperia XA2, XA2 ultra نسل بعدی دو گوشی XA1 و XA1 Ultra هستند که سال گذشته معرفی شدند. پیشرفت قابل توجه نسل جدید این دو گوشی نسبت به دو مدل قبلی خود، استفاده سونی از پردازنده Qualcomm به جای پردازنده Helio می باشد و هر دو اسمارتفون با پردازنده Qualcomm spandragon 630 به بازار خواهد آمد. در اندازه مدل کوچکتر نیز تغییر نامحسوسی دیده می شود و اندازه صفحه اش از 5 اینچ با وضوح 720p به 5.2 اینچ با وضوح 1080p تغییر کرده است. در مدل Ultra نیز همانند قبل از یک صفحه 6 اینچی با وضوح 1080p استفاده شده است. قیمت این دو اسمارتفون هنوز اعلام نشده اما انتظار می رود که در اواخر این ماه یا اوائل فوریه عرضه آن آغاز بشود . 


مدل ضعیف تر نسبت به دو مدل بالا یعنی Xperia L2 نیز یک سال بعد از عرضه L1 معرفی شد. نمایشگر این اسمارتفون همانند قبل یک نمایشگر ۵ اینچی با وضوح 720p می باشد و سیستم عامل آن Android Nougat می باشد. اما L2 نسبت به نسل قبل خود رم و حافظه داخلی بیشتری دارد و دوربین جلوی آن نیز بهبود یافته است و از همه مهم تر حسگر اثر انگشت آن نیز فعال است. انتظار می رود که این اسمارتفون نیز همزمان با دو مدل دیگر میانرده سونی در پایان ماه جاری یا ابتدای ماه آینده به بازار عرضه شود.

سونی

حسگر اثر انگشت

Sony

Xperia

اکسپریا