98 Views
2018 Mar 03technology
img
بر اساس یک پرونده مدنی علیه غول اینترنت، یکی از کارمندان سابق گوگل در حوزه استخدام به دلیل اعتراض به کار این شرکت در رد کاندیداهای مرد آسیایی و سفیدپوست برای شغل‌های فنی از کار اخراج شده است .
آرن ویلبرگ، که 9 سال در گوگل کار می‌کرد، ادعا می‌کند که گوگل برای استخدام اقلیت‌ها قوانین خاصی دارد . آژانس خبری گزارش داد که دادخواستی که در ماه ژانویه در دادگاه عالی ایالت سان مارتیو در کالیفرنیا مطرح شد، همچنین ادعا می‌کند که ویلبرگ به تلافی شکایت به منابع انسانی در مورد شیوه‌های استخدامی شرکت اخراج شده است.
بحث در مورد این موضوع به این دلیل است که شرکت‌های Silicon Valley  نیز با افزایش تنوع نیروی کار در صنعت که تحت سلطه مردان سفیدپوست است و نفوذ فرهنگ‌های سازمانی  که به نظر می‌رسد مخالف زنان و مهندسین زن است , دست به گریبان‌اند . گوگل، فیس‌بوک، مایکروسافت و سایر شرکت‌های تکنولوژیکی هم‌ درحال حاضر  گزارش‌هایی از مقررات تنوع نیروی کار منتشر می‌کنند که نشان می‌دهند درصد کمتری از زنان و کارکنان اقلیت وارد زنجیره مدیریتی می‌شوند .
طبق شکایت ویلبرگ، گوگل سیاست‌های غلطی دارد که به‌طور کتبی نوشته‌شده و به‌طور پیوسته در عمل اجرا می‌شود  و به‌طور سیستماتیک به نفع متقاضیان کار اسپانیایی، آفریقایی- آمریکایی یا زنان بوده و علیه مردهای قفقازی  و آسیایی است .او گفت سیاست‌های مشابهی نیز در یوتیوب وجود دارد.
گوگل اعلام کرده است که این شرکت به‌شدت از خودش در برابر دعوی قضایی دفاع خواهد کرد.
این شرکت در بیانیه‌ای اعلام کرد: "ما سیاست مشخصی برای استخدام کاندیداها بر اساس شایستگی آن‌ها داریم نه هویتشان. درعین‌حال، ما سعی می‌کنیم مجموعه‌ای متنوعی از کاندیداهای واجد شرایط را برای نقش‌های باز پیدا کنیم، زیرا این امر به ما کمک می‌کند که بهترین افراد را استخدام کنیم , فرهنگ ما بهبود یابد و محصولات بهتری تولید کنیم."
در ماه ژانویه، جیمز دیمور، که پس از نوشتن یک یادداشت جنجالی 3،300 کلمه‌ای توسط گوگل اخراج شد، پرونده‌ای را مبنی بر متهم کردن این غول جستجو به تبعیض علیه مردان سفیدپوست تشکیل داد. دیمور ادعا می‌کند که این شرکت با کارمندانی که از "روش گوگل"  که شامل مجموعه‌ای از سیاست‌های فاقد عدالت اجتماعی و تبعیض‌آمیز و تنوع در استخدام است ,  پیروی نمی‌کنند بدرفتاری کرده , آن‌ها را مجازات و از کار اخراج می‌کند.
ماه گذشته در رابطه با شکایت جداگانه‌ای که توسط دیمور به دادگاه ملی روابط کار ایالات‌متحده صورت گرفت, وکیل  NLRB  گفت که گوگل دیمور را برای بیان دیدگاه‌های مخالف یا انتقادات اخراج نکرده است بلکه به خاطر "اظهارات تبعیض‌آمیز محافظت نشده"  در یادداشت‌هایش او را اخراج کرده است .


گوگل

غول جستجو

تبعیض نژاد