37 Views
2017 Dec 25technology
img
فیس بوک با سیستم تشخیص چهره خودش ,چهره شما را در تصاویر و ویدئوهایی که آن‌ها را برچسب‌گذاری نکرده‌اید جستجو می‌کند . این شبکه اجتماعی نشان  می‌دهد که چگونه  از تشخیص چهره برای کشف تصاویر شما استفاده می‌کند حتی برای  مواردی که شما از آن اطلاعی ندارید .این تکنولوژی فیس بوک را قادر به‌عکس العمل می‌سازد که اگر فردی قصد داشته باشد در حالت آنلاین هویت شما را جعل کند .
چگونه فیس بوک از فاش سازی همه چیز در مورد شما را جلوگیری می کند؟
از امروز فیس بوک به شما اطلاع خواهد داد اگر فکر کند شما در عکس یا ویدئویی که هیچ‌کس آن را برچسب‌گذاری نکرده است , حضور دارید . این سایت می‌گوید برای اینکه تشخیص دهد شما در آن عکس یا ویدئو هستید یا خیر , سیستم تشخیص چهره آن تصاویر پروفایل شما را با دیگر تصاویر  و ویدئوهایی که شما در آن هستید مقایسه خواهد کرد.
این شرکت می‌گوید : تکنولوژی ما پیکسل عکس‌هایی که شما قبلاً برچسب‌گذاری کرده‌اید را آنالیز می‌کند و رشته ای از اعداد که ما آن را الگو می‌نامیم را تولید می‌کند . وقتی که عکس‌ها و ویدئوها در سیستم ما آپلود شدند ما عکس‌ها را با الگو مقایسه می‌کنیم .
فیس بوک نمی خواهد شما را در هر عکس یا ویدئویی که در سایت آپلود می‌شود برچسب‌گذاری کند . پیشنهاد برچسب‌گذاری فقط برای پست‌هایی است که شما بخشی از مخاطبین آن هستید .
این شرکت می‌گوید :ما همیشه به مجموعه عکس‌های ارسالی افراد به‌عنوان پست در فیس بوک احترام می گذاریم ( عکسهای دوستانه و خانوادگی ) بنابراین شما اخطاری دریافت نخواهید کرد اگر جزء مخاطبین عکس نباشید .این بدان معناست که شما اخطاری دریافت نخواهید کرد اگر فیس بوک تصویر شما را در عکس یا ویدئویی خصوصی فردی پیدا کند که آن را آپلود کرده است .
این تکنولوژی همچنین برای تشخیص و بررسی مورداستفاده قرار می‌گیرد وقتی‌که افراد دیگر عکس‌های شما را به عنوان تصویر پروفایل خودشان استفاده کنند.شرکت می گوید ما می‌خواهیم افراد احساس اطمینان کنند وقتی که تصاویر خودشان را در فیس بوک ارسال می کنند.
مشخص نیست که آیا این سیستم چهره شما را در هر عکس پروفایلی که در سایت آپلود می شود جستجو می کند یا خیر . ایندپندت از فیس بوک خواسته است تا در این مورد توضیح دهد و این مقاله با پاسخ شرکت به‌روزرسانی خواهد شد .
این شبکه اجتماعی اضافه می‌کند که تشخیص چهره همچنین آن را قادر می‌سازد تا تصاویر را به‌صورت دقیق‌تری برای کاربرانی که آسیب‌دیده‌اند توصیف کند .
خوشبختانه جهت رعایت حریم خصوصی کاربران , شما می‌توانید انتخاب کنید که در معرض قابلیت‌های تشخیص چهره فیس بوک قرار بگیرید یا خیر . اگر شما با این کار شرکت مشکل دارید و از آن ناراحت هستید می توانید آن را در قسمت تایم لاین و برچسب گذاری تنظیمات متوقف کنید .
این شرکت می گوید شما به زودی برای این ابزار دکمه روشن و خاموش خواهید داشت و نیازی نیست وارد تنظیمات شوید زیرا ما با بازخوردی که از افراد دریافت کردیم فهمیدیم که آن‌ها کنترل ساده‌تری را برای این ابزار ترجیح می‌دهند تا راحت‌تر تصمیم بگیرند که می‌خواهند از این تکنولوژی استفاده کنند یا خیر .
ویژگی‌های جدیدی در بیشتر مکان‌ها به جز اتحادیه اروپا و کانادا بر اساس تکنولوژی تشخیص چهره فیس بوک ارائه خواهند شد که فعلا برای کاربران در دسترس نیست.


فیس بوک

سیستم تشخیص چهره

facebook