47 Views
2018 Jan 20Newstechnology
img

آمدن استاندارد های جدید ، مشکلات جدید را نیز به همراه خود می آورند . هنگامی که کامپیوتر ها شروع به منتقل شدن به پورت های USB – C کردند ، خیلی ها سعی بر این داشتند که این انتقال موفق نباشند و به حالت قدیمی آن بازگردند. اما اکنون وجود شارژر های بی سیم ،مشکل چندگانگی پورت های USB را تا حدود زیادی ، پوشش داده است .

دستگاه های جدید و خلاقانه ای که تحت عنوان HyperDrive USB-C Hub به بازار آمده اند ؛ در آن واحد هم یک پخش کننده ی پورت USB هستند و هم یک شارژر بی سیم .که تمامی مشکلات مربوط به شارژر ها و مختلف بودن پورت های USB را حل می کند . یعنی شما هم می توانید گوشی هایی با پورت USB – C را با این دستگاه شارژ کنید ، هم گوشی هایی با پورت USB – A و هم گوشی هایی که قابلیت شارژ بی سیم دارند .

البته بسیاری از پروژه های Kickstarter را دیده ایم که دقیقا مطابق آنچه باید ؛ نبوده اند اما احتمال زیاد این دستگاه جز آنها نیست ( حداقل روی کاغذ! ) یعنی قادر است تمام کارهایی را که چندی پیش ذکر کردیم ، انجام بدهد.

این دستگاه برای انواع شارژر های بی سیم نیز بسیارعالی کار می کند . توان خروجی این دستگاه 15 وات است ، یعنی می تواند تقریبا تمامی گوشی های مختلف را بصورت بی سیم شارژ کند . همچنین این دستگاه بطور بی نظیری سرعت شارژ شدن گوشی ها را افزایش می دهد . وجود USB-C نیز ، شاهدی بر این ادعاست .


پایه ی این شارژر دارای آخرین نسخه ی USB – C است . همچنین دارای پورت HDMI برای انتقال ویدئو با کیفیت فول اچ دی با فرکانس 60 گیگاهرتز و یا با فرکانس 30 کیلوهرتز ، با کیفیت 4K است . پورت اترنت گیگابیت، اسلات کارت SD، اسلات microSD، سه نوع پورت USB و یک پورت USB-C که برای شارژ کردن تا 60 وات در توانایی دارد و در آخر یک LCD برای نشان دادن مقدار ولتاژ و جریان ، تمامی امکانات و تجهیزات دیگر این شارژر همه کاره هستند .

شما می توانید آنرا روی میز قرار دهید و تنها با یک دستگاه روی میز خود ، گوشی تان را بدون سیم و لپتاپ خود را با USB – C شارژ کنید و همزمان از دیگر پورت های USB نیز استفاده کنید . بسیار می تواند وسوسه کننده باشد تا آنرا حتما بخرید!

البته همه چیز بسیار عالی نیست ! از لحاظ ظاهری ، Hyperdrive دارای یک محفظه پلاستیکی و آلومینیومی است . زیباست اما کمی گران قسمت هم هست . قیمت اولیه ی این محصول در Kickstarter ، 99 دلار است . اما این یک جشنواره فروش است ، بعد از آن قیمت این محصول 159 دلار خواهد بود . این شرکت قبلا پخش کننده های USB خود را که از امکانات به روز بهره مند بودند را با قیمت 100 دلار می فروخت اما برای این محصول جایگزین ارزانتری وجود ندارد .


با این حال، ترکیبی از پخش کننده USB-C و شارژر بی سیم به نظر می رسد یک ایده عالی است . ای محصول در آینده ی بسیار نزدیک ، بفروش گذاشته می شود . آیا یکی از مشتریان آن خواهید بود؟


شارژر بی سیم

Wireless Charger

Kickstarter

USB – C