77 Views
2018 Apr 11technology
img

پرسه‌زنی‌های ولی‌عهد عربستان در سیلیکون‌ولی ،چندروزی بود که محمد بن سلمان؛ ولی‌عهد و مرد اول این روزهای کشور عربستان در ایالات متحده به سر می‌برد.


وی ابتدا به دیدار مقامات سیاسی کشور امریکا رفت ولی بعد به سراغ مدیران و چهره‌های بانفوذ دنیای فناوری رفته و یکی پس از دیگری با آن‌ها ملاقات و قرارهای همکاری امضا می‌کند.


این شاهزاده عربستان تا کنون با جف بزوس (مدیرعامل آمازون)، بیل گیتس (موسس مایکروسافت)، ساندرای پیچای (مدیرعامل گوگل)، روبرت مرداک (سهامدار اصلی غول رسانه ای نیوز کورپوریشن) و تیم کوک (مدیرعامل اپل) ملاقات کرده و احتمالا به سراغ ایلان ماسک (مدیرعامل تسلا و ایسپیس ایکس) و دیگران هم خواهد رفت.


بی‌شک یکی از اهداف ولیعهد جوان در ملاقات با مدیران بانفوذ سیلیکون‌ولی، ترغیب آن‌ها به سرمایه‌گذاری و فعالیت در خاک عربستان است. این کشور در چند ماه اخیر، چندین پروژه بزرگ فناوری مانند ساخت شهر هوشمندی در دل بیابان‌های حد فاصل عربستان با اردن را کلید زده و احتمالا محمد بن سلمان از این شرکت‌ها دعوت به همکاری می‌کند.


همین‌طور؛ خود کشور عربستان هم مشغول سرمایه‌گذاری‌هایی در شرکت‌های بزرگ فناوری دنیا است. چند وقت پیش، این کشور طی قراردادی حدود ۳.۵ میلیارد دلار در شرکت اوبر سرمایه‌گذاری کرد.


کاهش وابستگی به نفت، توسعه فناوری‌های دیجیتالی و ایجاد اشتغال و آموزش در این حوزه می‌توانند از دیگر اهداف این ملاقات‌ها باشند.


#کارآفرینی ولیعهد سعودی، شاهزاده بن سلمان جوان

فناوری

شاهزاده

بن سلمان

سیلیکون ولی

پیشرفت

مقامات

امریکا

عربستان

ولیعهد

سهام دار

مدیران

تکنولوژی