417 Views
2018 May 09technologycar
img

عاشقان ماشین و طرفداران دوآتیشه آن، همیشه سعی داشته اند تا بین خودروهای خود و دیگران تمایز قائل شوند و ایرانی ها در تغییر خودرو خود و تبدیل آن به ماشین های دیگر و به قول معروف اسپرت کردن و تیونینگ آن دستی بر آتش دارند.

از پیکان خوابیده ای دهه های گذشته گرفته تا پرایدهایی که حتی بیش از ارزش کارخانه ای آنها هزینه شده است تا ماشینی بهتر و شاید زیباتر شود تا صاحبان خود هنر و خلاقیت خود را برای بهتر کردن ماشین هایشان نشلن دهند.

اما وقتی صحبت از تیونر خودرو هایی که خود سوپراسپرت هستند و کمپانی های مطرح جهان آنها را ساخته اند هیچ کس به گرد پای کوروش منصوری نمی رسد.
شرکت تیونر آلمانی منصوری یکی از کمپانی های بزرگ در زمینه اسپرت خودروهای لوکس دنیا محسوب شده که مدیریت آن را فردی ایرانی به نام کوروش منصوری برعهده دارد. این کمپانی همیشه با تیونینگ خودروهای سوپراسپرت و چند صد هزار دلاری یا میلیون دلاری خود را سوژه رسانه های مطرح خودرویی کرده و شهرت فراوانی پیدا نمود.

در این بین هرسال نیز منصوری حضوری فعال در نمایشگاه های اتومبیل اروپایی داشته و با آماده سازی محصولات جدید نظر مشتریان بسیاری را به خود جلب می سازد. برای نمایشگاه ژنو ۲۰۱۸ نیز این شرکت آلمانی سعی کرده چندین مدل را تدارک بینید که از جمله باید به استون مارتین DB11، مک لارن ۷۲۰ اس، بوگاتی ویرون، پورشه پانامرا ۲۰۱۸ و برخی دیگر اشاره کرد.

در ادامه به معرفی تمامی مدل های معرفی شده توسط منصوری می پردازیم:

فراری ۸۱۲ سوپرفستاولین مدل این خودرو در ژنو فراری ۸۱۲ سوپرفست بوده که به کیت مخصوص کمپانی مجهز شده و از رنگ دوگانه مشکی و قرمز بهره می برد تا جسورانه تر به نظر برسد. یک پیشرانه ۶٫۵ لیتری ۱۲ سیلندر ۷۸۹ اسب بخاری قدرت این محصول فراری را تامین می کنند.

مک لارن ۷۲۰ اسدیگر مدل منصوری خودرو تیونینگ شده ۷۲۰اس شرکت مک لارن بوده که قدرتمندترین خودرو این برند بریتانیایی محسوب می شود. مدلی که به لطف منصوری کیت بدنه جذابی دریافت کرده و ارتقا فنی نیز پیدا کرده است. پیشرانه ۷۲۰ اس از نوع ۴٫۰ لیتری توربودوقلو هشت سیلندر بوده که می تواند خروجی ۷۲۰ اسب بخاری داشته باشد. این یعنی در کمتر از ۲٫۸ ثانیه به ۱۰۰ کیلومتر برساعت می رسد و سقف سرعتی ۳۴۵ کیلومتر برساعتی دارد.

استون مارتین DB11

شاهکار دیگر منصوری استون مارتین DB11 بوده که به رنگ سبز متالیک درآمده و سقفی نقره ای دارد. فضای داخلی نیز از چنین طرح رنگی بهره می برد و به کیت بدنه منصوری نیز مجهز شد. پیشرانه ۱۲ سیلندر ۷۰۰ اسب بخاری قدرت بالایی فراهم می آورد که حیرت برانگیز است. همچنین در کمتر از ۳٫۶ ثانیه به ۱۰۰ کیلومتر برساعت می رسد و سقف سرعتی ۳۳۰ کیلومتر برساعتی دارد.

بوگاتی ویرونیکی از خودروهایی که منصوری همیشه به تیونینگ متعدد آن پرداخته بوگاتی ویرون است. برای سال ۲۰۱۸ نیز این کمپانی ویرونی را تیونینگ کرده از بدنه ای شبیه به گرانیت بهره می برد و در فضای داخلی نیز سفارشی سازی لوکسی شده است. پیشرانه آن تغییری نکرده و همچنان پیشرانه ۱۶ سیلندر چهار توربو ۸٫۰ لیتری روی این مدل قرار دارد که قدرتی بیش از ۱۳۰۰ اسب بخار را رقم می زند.

پورشه پانامرا اسپرت توریسموشرکت پورشه پیشتر نسل جدید پانامرا را با طراحی متحول شده پس از چند سال معرفی کرد. در این بین منصوری نیز بیکار ننشسته و این مدل جدید را بخصوص نسخه اسپرت توریسمو را به محصولی فوق العاده تبدیل کرده است. این مدل علاوه بر ارتقا ظاهری و داخلی از پیشرانه هشت سیلندر توربودوقلو قدرتمندی بهره می برد که می توان قدرت بالایی از خود نشان دهد.

بنتلی بنتایگا BLEURION EDITIONمنصوری در سبد محصولات خود یک شاسی بلند لوکسی چون بنتلی بنتایگا Bleurion Edition را قرار داده که در گزینه رنگی آبی و مشکی بسیار چشمگیر مشاهده می شود. فضای داخلی آن نیز چنین ترکیب رنگی داشته و از تریم پریمیومی بهره می برد. با پیشرانه ۱۲ سیلندر ۷۵۰ اسب بخاری در کنار بدنه فیبرکربنی می تواند عملکرد بزرگی در خیابان و جاده ها از خود نشان دهد. رینگ های ۲۴ اینچی آلیاژی نیز دیگر ویژگی جذاب ظاهری این مدل است.

رولزوریس فانتوم BUSHUKAN EDITIONدیگر محصول جدید منصوری سدان لوکس اخیر رولزوریس فانتوم بوده که منصوری عنوان فانتوم Bushukan Edition را برای آن انتخاب کرد. گذشته از ارتقا ظاهری و کابین که به شکلی چشم نوازتر شدند، پیشرانه ۶٫۷۵ لیتری ۱۲ سیلندر ۶۱۰ اسب بخاری توان بالایی را فراهم می آورد تا سدان لوکس علاوه بر رفاه در داخل کابین، سریع به مقصد برسد

مرسدس S63 AMGدیگر محصول جدید سدان فوق لوکس مرسدس بنز یعنی S63 AMG بوده که علاوه بر عنوان پریمیومی باید آن را اسپرت نیز دانست. با کیت بدنه اسپرت و ساختاری فیبرکربنی، پیشرانه ۷۱۰ اسب بخاری نیز فراهم آمده تا مشتریان با خودرویی تمام عیار رو به رو شوند.

گاریایکی دیگر از محصولات منصوری خودرو گلف گاریا بوده که به شکل لوکسی درآمده و توسط مرسدس بنز نیز توسعه و ساخته شده است. تمامی این خودروها به شکل سفارشی ساخته شدند و با چندین برابر قیمت اصلی به مشتریان ارائه می شوند.

تیونر

منصوری

اسپرت

سوپر اسپرت

خودرو

ماشین

اتومبیل

بنز

پورشه