94 Views
2018 Mar 06technology
img
مشتری رنگی‌ترین نقطه منظومه شمسی نیست . ولی شبیه نقاشی آبرنگ حاوی رنگ‌های سفید , نارنجی , قهوه‌ای , زرد و کمی قرمز است که ما آن را در یک نقطه قرمز بزرگ می‌بینیم .
عکسی که روز جمعه ناسا از مشتری منتشر کرد آبی پررنگ به نظر می‌رسد, رنگی که به‌شدت شبیه سیاره ما است .
مشتری درواقع شبیه زمین نیست بلکه تصویر منتشرشده از فضاپیمای جونو ناسا قبل از انتشار مورد پردازش قرارگرفته تا جزئیات آن مشخص شود .
ناسا این تصویر را "منطقه گرگ‌ومیش جوویان"  نامید و می‌گوید که آن بخشی از یک آزمایش جهت گرفتن عکس‌هایی با بهترین نتایج برای قسمت‌های روشن منطقه قطبی مشتری است.
جونو این منظره را هفتم فوریه با نگاه دقیق به منطقه‌ای از این سیاره گرفت که روز و شب با یکدیگر تلاقی می‌کنند .
ناسا می‌گوید که گرفتن عکس از قسمت‌های تاریک و مناطق روشن حاصل از تابش نور خورشید به‌طور همزمان کار بسیار دشواری است و به این منظور دوربین فضاپیما را طوری تنظیم کرده است که شبیه یک عکاس پرتره  عمل کند و شات های متعددی با استفاده از مناظر مختلف بگیرد.
پس‌ازآن جرالد ایشستد، دانشمند - شهروند، روی تصویر خام جونو دوباره کار کرد تا آن را ویرایش کند . ایشستد به ارائه برخی از دیدگاه‌های خیره‌کننده از گاز غول‌پیکر ، ازجمله نگاه به طوفان وحشی و منظره عالی از نقطه قرمز بزرگ معروف کمک کرده است.
جونو در سال 2011 راه‌اندازی شد و در اواسط سال 2016 به مشتری رسید .  ناسا بطور مداوم تصاویر فضاپیمای خود را از طریق گالری آنلاین JunoCam در اختیار عموم قرار می‌دهد.


سیاره مشتری

زمین

فضاپیما