99 Views
2018 Jan 23technology
img

فیس بوک اقرار می کند که رسانه های اجتماعی گاهی یک منبع بد برای دموکراسی هستند. مارک زوکربرگ، بنیانگذار فیس بوک، گفت هدف او در سال 2018 این است که شبکه اجتماعی اش را اصلاح کند.  شبکه اجتماعی واقعا می خواهد "منبع خوبی برای دموکراسی" باشد. این ترفند برای ساختن اتفاق های خوب است. فیس بوک به طور ناگهانی نمیتواند تفکرات پیرامون اتفاقات مربوط به دموکراسی که توسط شبکه های اجتماعی پیچیده شده است را ناگهانی متوقف کند بلکه نیاز به صرف زمان دارد. این شرکت هفته گذشته سه پست وبلاگ را تایید کرد که رسانه های اجتماعی می توانند یک منبع پر سر و صدای مشکلات برای جوامع دموکراتیک باشند. این مسئله ای است که فیس بوک از زمان اختلافات انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 آمریکا با آن درگیر است.  

Samidh Chakrabarti مدیر محصول فیس بوک در زمینه مشارکت شهروندی، در یکی از پست ها گفت: "در سال 2016، ما در فیس بوک خیلی آهسته مسائل را آنالیز می کردیم تا بدانیم که چگونه بازیگران بد با استفاده از پلت فرم ما سوء استفاده می کردند." Chakrabarti به طور مستقیم به اخبار جعلی به عنوان موضوعی که رسانه های اجتماعی را تهدید می کند، همراه با دخالت خارجی، آزار و اذیت سیاسی، مشارکت نابرابر و اتاق های اکو اشاره می کند. فیس بوک، که دارای 2 میلیارد کاربر در سراسر جهان است، به تدریج با نفوذ عظیم خود در مورد نحوه دریافت و به اشتراک گذاری اطلاعاتی که ممکن است همیشه قابل اعتماد نباشد مقابله می کند و این که این موضوع به نوبه خود بر سیاست تاثیر می گذارد.

زوکربرگ در تلاش برای اصلاح فیس بوک است. در اوایل ماه جاری، او گفت هدف او در سال 2018 "جدی گرفتن" است و مسائل مربوط به شبکه اجتماعی، از جمله دخالت روسیه و آزار و اذیت و سوء استفاده را حل می کند. یک هفته بعد، این شرکت یک قدم بزرگ را برداشت و گفت که news feed خود را تغییر می دهد. در واقع جریان پست هایی که ما از طریق فیس بوک می بینیم، باید بیشتر بر روی خانواده و دوستان تمرکز داشته باشد تا برندها و کسب و کارها. امید است که بتوانیم فیس بوک را با یک تجربه کاملتر پیدا کنیم. 

Chakrabarti اذعان کرد که در طی یک دوره دو ساله که شامل انتخابات 2016 بود، نهادهای روسیه 80،000 پست ایجاد کردند که حدود 126 میلیون نفر در ایالات متحده به آن دست یافتند "اساسا با استفاده از رسانه های اجتماعی به عنوان یک سلاح اطلاعاتی". او افزود که در طول این کمپین، تعداد بیش از 2 میلیون اکانت در همین دوره برای افزایش آگاهی در مورد انتخابات ثبت شد که به فرایند انتخابات کمک کرد. او گفت: "اگر یک حقیقت اساسی در مورد تاثیر رسانه های اجتماعی بر دموکراسی وجود داشته باشد، این امر باعث تقویت قصد انسان می شود - هم خوب و هم بد". "این یک مرز جدید است و ما وانمود نمی کنیم که همه پاسخ ها را داشته باشیم."

شبکه های اجتماعی

فیس بوک