673 Views
2018 Mar 25technology
img

Dropbox، شرکت ذخیره سازی ابری که ده سال پیش به عنوان یک کارآفرینی کوچک در برنامه Y Combinator incubator مستقر در سانفرانسیسکو آغاز شد، امروز به طور عمومی معرفی شد و سهام آن از ان زمان تا روز معرفی تقریبا 36 درصد افزایش پیدا کرد.  Dropbox بزرگترین تکنولوژی IPO از اسنپ چت در مارس 2017 را به ارمغان می آورد. Dropbox روز تجارت را تحت سمبل "DBX" با ارزیابی بازار حدود 10 میلیارد دلار به پایان رساند.

ما می دانستیم که Dropbox به احتمال زیاد یک نتیجه مطلوب را بدست می آورد، با توجه به اینکه سهام خود را با قیمت 21 دلار، بالاتر از پیش بینی های اولیه 18 تا 20 دلار قیمت گذاری کرده است. افزایش قیمت سهام، اعتماد به نفس بالای این شرکت را نشان  می دهد. در حالی که سال ها از رقبای تهاجمی خود که از بزرگترین شرکت های فناوری هستند (از جمله گوگل و مایکروسافت) فاصله دارد.

این شرکت عمدتا به فروش فضای ذخیره سازی ابری به مشتریان خد می پردازد. حدود 30 درصد از 11 میلیون کاربر Dropbox در حساب های تجاری هستند.ذخیره سازی ابری به طور فزاینده ای ارزان می شود و در بعضی موارد به مصرف کنندگان به صورت رایگان ارائه می شود بنابراین Dropbox تلاش کرد انواع خدماتی را که ارائه می دهد، متنوع سازد و در سال گذشته Dropbox Paper به عنوان رقیب Google Docs معرفی شد. . این شرکت بهتر از رقیب اصلی خود Box است که سهام آن امروز 7 درصد کاهش یافت.

DropBox

فضای ابری