54 Views
2018 Mar 01News
img

در N.R.Fuller، بنیاد ملی علوم، دانشمندان با استفاده از یک آنتن حساس تنها در اندازه یک میز بزرگ در بیابان استرالیا، تعداد بسیار کمی از سیگنال های هیدروژن های اولیه که بخشی از آثار به جا مانده کیهانی از انفجار بزرگ هستند را منزوی کردند. آلن راجرز، دانشمند و نجوم شناس در رصدخانه Haystack MIT، در یک بیانیه گفته است: "این اولین سیگنال واقعی است که ستارگان را شکل داده است و باعث تاثیراتی در آن ها شده است".

او همچنین گفت: "آنچه در این دوره اتفاق می افتد، این است که برخی از تابش های ستاره های اولیه، توسط هیدروژن دیده می شود، این باعث می شود که هیدروژن جذب تابش پس زمینه شود، بنابراین شما می توانید آن را در محیط مرئی و در فرکانس های ویژه رادیویی مشاهده کنید."

Peter Kurczynski  از بنیاد ملی علوم، که تامین کننده مالی این پروژه است، می گوید: "یک چالش فنی بزرگ برای ایجاد این تشخیص وجود دارد. "منابع سر و صدا می توانند هزار بار درخشان تر از سیگنال هایی باشند که ما دنبال آن هستیم. این همانند زمانی است که شما در وسط یک طوفان هستید و میخواهید صدای بال زدن یک مرغ را بشنوید." به گفته دانشندان قدمت این سیگنال ها را می توان به حدود 180 میلیون سال پس از انفجار بزرگ که جهان را به وجود آورده است، تخمین زد.

Judd Bowman دانشمند دانشگاه آریزونا و پژوهشگر برجسته این پروژه، توضیح داد: "یافتن این سیگنال کوچک، یک پنجره جدید را به جهان اولیه باز کرده است." او همچنین گفت" "تلسکوپ ها نمی توانند به اندازه کافی و به طور مستقیم به تصویر برداری از چنین ستاره های باستانی بپردازند.

جهان اولیه

نجوم