73 Views
2018 Jan 04technology
img

اسمارتفون5 Redmi note به خبرها و شایعات برگشته ولی این بار نه تنها خصوصیات و ویژگی های این اسمارتفون بلکه قیمت و تاریخ عرضه آن نیز مطرح شده است. درباره این اسمارتفون گزارش شده است که فعلا درحال انجام تست های داخلی می باشد، اما خبر خوشحال کننده اینکه شیاموی تصمیم گرفته پس از موفقیت بزرگ Redmi note 4، نسل پس از آن یعنی Redmi note 5 را به جای Redmi 5 plus روانه بازار کند. این تصمیمی مهم برای شیاومی می باشد به این خاطر که عرضه Redmi note5 به آن ها کمک می کند تا با اسمارتفون های میارن رده بسیاری هماند نسل بعدی Moto G و nokia 6 که انتظار می رود در کنگره جهانی موبایل در ۲۰۱۸ رونمایی شوند بتوانند رقابت کنند.

قیمت و تاریخ عرضه Redmi note 5

طبق یک گزارش از MyDrives این اسمارتفون به تازگی تست های خود را پشت سر گذاشته و شرکت آن را در سه ماهه ی دوم سال جاری عرضه خواهد کرد. همچنین در شایعات آمده است که این اسمارتفون گرانتر از مدل قبلی خود است و انتظار می رود که ۱.۵۹۹ یوان قیمت نهایی آن باشد. با وجود اینکه قرار است در ربع دوم سال این گوشی عرضه شود اما هیچ خبری از زمان عرضه آن در بازار هند نیست که گمان میرود بعد از تنها چند هفته از عرضه آن در بازار چین، در بازار هند نیز این اسمارتفون قابل خریداری باشد.

اینطور که بنظر می رسد عرضه این اسمارتفون به تاخیر افتاده است و دلیل ان این است که شیاموی صبر کره تا Qualcomm پردازنده spandragon 632 خود را معرفی کند. این پردازنده که نسبت به spandragon 636 از قدرت کمتری برخوردار است. هرچند که مودم Qualcomm Spectra 160 ISP عملکرد بهتری برای دوربین های دوگانه داشته است.

خصوصیات Redmi note 5

این اسمارتفون احتمالا با سیستم عامل MIUI مبتنی بر اندروید 7.01 اجرا خواهد شد.انتظار می رود که این گوشی یک نمایشگر 5.99 اینچی فول اچ دی پلاس(+full hd) با نسبت تصویر 18:9 داشته باشد. طبق گزارشات mydrives پردارنده spandragon 632 در آن بکار رفته است. در تازه ترین فهرست Oppomart دو مدل مختلف یکی با 3g رم و ۳۲ g حافظه داخلی و دیگری با 4g رم و 64gb حافظه داخلی عرضه شده است. این اسمارتفون دارای دو دوربین در پشت و یک دوربین 5 مگاپیکسلی به عنوان دوربین سلفی در جلوی خود می باشد.

با همه اینها اما این اسمارتفون بعد از نمونه فوق العاده موفق قبلی خود یعنی Redmi note 4 کار بسیار سختی برای براورده کرده انتظار ها دارد و به خصوص آنکه redmi note 4 توانست شیاموی را از سیر نزولی که سال گذشته در آن قرار داشت خارج کند و دوباره به عنوان یک شرکت با سرعت رشد بالا در عرصه رقابت جهانی مطرح شود. همچنین Redmi note 4 به این برند چینی کمک کرد تا بتواند بیش از یک میلیون  گوشی در هر ماه نیمه دوم سال ۲۰۱۷ به فروش برساند و درکنار سامسونگ تبدیل به بزرگترین فروشنده اسمارتفون در سه ماهه آخر سال در هند شد.