279 Views
2018 May 10technology
img

در جریان نطق ابتدایی رویداد Google I/O، این کمپانی درباره موتور صوتی WaveNet صحبت کرد که باعث می شود دستیارهای صوتی به شکلی واقع گرایانه تر صحبت کنند. در همان زمان اعلام شد که شش صدای جدید برای گوگل اسیستنت در راه است و گرچه انتظار داشتیم این قابلیت تازه مدتی دیگر از راه برسد، از همین حالا می توانید به این صداها در تنظیمات اسیستنت دسترسی داشته باشید.

به نظر می رسد این صداهای جدید روی تمام دیوایس ها در دسترس قرار گرفته باشند و خبری از محدودیت به دیوایس های پیکسل نیست. بنابراین فقط باید بدانید که چطور می توان این صداها را فعال سازی کرد که زیر منویی پیچیده مدفون شده اند.

برای تغییر صدای اسیستنت کافیست به به تنظیمات این دستیار صوتی بروید، گزینه Preferences را انتخاب کنید و سپس وارد بخش Assistant Voice شوید. تا پیش از این تنها دو گزینه در این صفحه وجود داشت اما حالا شاهد هشت گزینه هستید.

ابزار WaveNet توسط استارتاپ زیرمجموعه گوگل، دیپ مایند ساخته شده است. این ابزار از شبکه عصبی برای ساخت مکالماتی بهره می برد که از سیستم قبلی گوگل بسیار واقع گرایانه تر هستند. البته هنوز هم نوعی لحن رباتیک در صدای دستیار گوگل وجود دارد، اما تفاوت نسبت به قبل چشمگیر است و شما را به تحسین وا خواهد داشت.

برای مشاهده صداهای جدید کلیک کنید.

گوگل

گوگل آسیستنت

دستیار هوشمند گوگل

دستیار هوشمند

Google

google assistant