176 Views
2018 Mar 22technology
img

من به‌عنوان یک روزنامه‌نگار میلیون‌ها کلمه را با صفحه‌کلیدهای استاندارد تایپ کردم یا وقتی در منزل بودم با استفاده از لپ‌تاپ شخصی یا صفحه‌کلید iMac  اپل این کار را انجام می‌دادم . کار من تولید محتوا بود و من بی‌اهمیت نسبت به کارکرد صفحه‌کلید کار خودم را انجام می‌دادم تا اینکه فنجان قهوه‌ام بر روی صفحه‌کلید ریخت .
بعد این مسئله کلید برگشت کار نمی‌کرد و باید با چندین ضربه و به‌سختی این کلید را اعمال می‌کردم و اکثر کلیدها مانند اول کار نمی‌کردند و من به‌شدت دچار مشکل شده بودم و به دنبال صفحه‌کلید جایگزین بودم . در همین زمان شروع به جستجوی صفحه‌کلید مکانیکی کردم .
برخلاف صفحه‌کلیدهای معمولی که دارای سوییچ‌های نرم‌تر هستند صفحه‌کلیدهای مکانیکی , کلیدهای شخصی و سوییچ‌های مکانیکی را ارائه می‌دهند که سطح بازخورد , فشار موردنظر و صدایی که تولید می‌کنند را کنترل می‌کند . آن‌ها به خاطر بازخورد لمسی، گزینه‌های سفارشی‌سازی و ویژگی‌های خاص مانند نور پس‌زمینه و کنترل‌های رسانه‌ای پیشرفته به‌طور فزاینده‌ای محبوب نویسندگان هستند و انواع خوب آن‌ها ارزان نیستند .
در این صفحه‌کلیدها گزینه‌های متنوعی از شکل تا سطح بازخورد وجود دارد و نویسندگان بسیار از آن راضی هستند . درحالی‌که من از بازخورد لمسی صفحه‌کلید مکانیکی غافلگیر شده بودم اما مزایای صفحه‌کلید اپل یعنی اندازه کوچک و بلوتوث بی‌سیم آن را دوست داشتم .
من درحال حاضر در دنیای صفحه‌کلید مکانیکی غوطه‌ور هستم که شبیه صفحه‌کلید قدیمی Das است و بسیار شناخته‌شده است . حساسیت لمسی و واکنش‌پذیری آن بسیار خوب است و من فقط با چند دقیقه کار کردن با آن کاملاً به آن عادت کردم و انگشتان من بر روی آن پرواز می‌کرد .
بخش مهم یک صفحه‌کلید مکانیکی سوییچ آن است و مکانیسم زیر کلیدها چگونگی پاسخگویی آن‌ها را تعیین می‌کند . صفحه‌کلید Das از سوییچ‌های Cherry استفاده می‌کند درحالی‌که صفحه‌کلید Lofree از سوییچ‌های ارزان‌تر Gateron استفاده می‌کند . در صفحه‌کلید مکانیکی شما می‌توانید صدای کلیدها را تنظیم کنید تا جایی که صدای تایپ برای دیگران آزاردهنده نباشد . احساس لمس فشردن کلیدهای مکانیکی و احساس عملکرد سوئیچ‌ها بسیار عالی است و بسیار راحت‌تر از صفحه‌کلید MacBook Air  است .
کسی که می‌خواهد برای نخستین بار وارد دنیای صفحه‌کلید مکانیکی شود از بین Das و Lofree مورد اول گزینه بهتری است زیرا طراحی فشرده  Lofree  باعث شده است که سایز کلیدهای نسبت به طرح قدیمی تغییر کنند و یادگرفتن کار با آن‌وقت بیشتری می‌برد ولی تنها چیزی که من مطمئن هستم این است که من دیگر به صفحه‌کلید اپل برنمی‌گردم.

صفحه کلید

کیبورد

صفحه کلید مکانیکی

صفحه‌کلید Das

صفحه‌کلید Lofree