284 Views
2018 Jun 14technology
img

پلازا مگ/ سامسونگ از شرکت‌هایی است که در کم کردن حاشیه صفحه نمایش گوشی‌هایش بسیار موفق بوده است. به تازگی فناوری‌های جدیدی که در گوشی‌های این شرکت استفاده می‌شود، به زیادتر شدن نواحی بالایی این گوشی کمک می‌کند.


سامسونگ معمولا در گوشی‌های نسخه نوت خود، نسبت به گوشی های سری S، بهبودها و تغییرات مثبت زیادی اعمال می‌کند. سامسونگ در حال کار بر روی فناوری‌هایی است که باعث می‌شود صفحه نمایش گوشی‌های این شرکت، هرچه بیشتر بدون حاشیه شوند. در حقیقت، بجز هدایت اجزای گوشی مانند دوربین سلفی و بلندگو به بریدگی بالای صفحه نمایش، راه‌های دیگری نیز برای افزایش نسبت صفحه نمایش به بدنه وجود دارد.


سامسونگ با گوشی‌های گلکسی S8 و S8 پلاس خود، نام خود را در ساخت گوشی‌هایی با حاشیه‌های بسیار کوچک ثبت کرد. نواحی بالای گوشی، یعنی جایی که هنگام صحبت کردن با تلفن روی گوش خود قرار می‌دهیم، در اسمارت فون‌های سامسونگ بسیار کوچک‌تر شده است. سامسونگ سعی دارد با تکیه بر فناوری‌های بدون ایجاد تغییرات منفی، این ناحیه را بزرگتر (حتی دوبرابر) کند.


اپل می‌گوید که شرکت سامسونگ در سال 2019 قصد دارد فناوری صفحه نمایش اولد خود را بفروشد و محصول 6.2 اینچی خود را که احتمالا گلکسی اس 10 نامیده می‌شود، روانه بازار کند. این صفحه نمایش از دامنه نوسان 100 تا 8000 هرتز برای تحمل ویبره و انتقال صدا بهره می‌برد. با این مشخصات سخت افزاری شما با قرار دادن گوش خود در ناحیه بالایی گوشی (که در زیر نشان داده شده است) می‌توانید صداهای تولید شده را به نحو احسن بشنوید.


این خبر می‌تواند مقدمه ای برای تکنولوژی سامسونگ به نام صدای ادغام شده در صفحه نمایش باشد. در حقیقت بلندگو و صفحه نمایش همزمان کار می‌کنند و هیچ فضای اضافی برای این قسمت نیاز نیست. اگر چه ویوو در حال حاضر از این فناوری در گوشی جدید خود استفاده می‌کند و توانسته درصد صفحه نمایش به بدنه را تا 92 درصد افزایش بدهد.


صفحه نمایش گوشی گلکسی اس 10 نمی‌تواند کاملا لبه به لبه و بدون حاشیه باشد، چرا که سامسونگ برخی سنسورهای خود را باید در اطراف گوشی جای دهد! دوربین‌های سه بعدی به فضای نسبتا قابل توجهی نسبت به دوربین‌های معمولی‌تر نیاز دارند. اما ادغام صفحه نمایش و بلندگو در این گوشی سامسونگ، می‌تواند صفحه نمایش را کمی بالاتر و نزدیک تر به انتهای بالایی گوشی قرار دهد. با این حال باید منتظر اتفاق افتادن این تغییرات و دیدن این فناوری در گوشی گلکسی اس 10 باشیم نه گوشی دیگر.

سامسونگ

پرچمدار