345 Views
2018 Jun 05Newstechnology
img


ایسوس همیشه غافلگیری‌هایی برای نمایشگاه کامپیوتکس دارد و امسال ایسوس در نمایشگاه کامپیوتکس ۲۰۱۸ از طرح مفهومی لپتاپ Project Precog مجهز به دو صفحه‌نمایش رونمایی کرد، بازدیدکنندگان را شگفت‌زده کرد.

با ای دانش برای ادامه این خبر همراه باشید.


طرح مفهومی ایسوس شباهت زیادی به محصول لنوو یعنی یوگا بوک دارد؛ اما کارشناسان امیدوارند این لپتاپ، ویژگی‌های بیشتری نسبت به محصول چینی به کاربران عرضه کند. در مراسم معرفی طرح مفهومی ایسوس، این شرکت از قابلیت بهینه‌سازی مصرف باتری هوشمند در لپتاپ خود صحبت کرد و به این نکته اشاره داشت که هوش مصنوعی آن، فرآیند شارژ باتری را بسته به ساعات فعالیت در روز مدیریت می‌کند. امکان پیشنهاد ورودی در فایل‌های اکسل از دیگر قابلیت‌های Project Precog است. این لپتاپ از واحد پردازش تصویر Movidius ساخت اینتل استفاده می‌کند که می‌تواند محل قرارگیری دستان کاربر را تشخیص دهد.

طرح مفهومی ایسوس در حالت‌های مختلفی قابل استفاده است و می‌توان مانند یک لپتاپ معمولی، صفحه‌نمایش پایینی آن را به کیبورد تبدیل کرد. در حالت‌های دیگر می‌توان این لپتاپ را کاملا تا کرد تا شبیه به تبلت شود. یکی از جذاب‌ترین حالت‌های Project Precog، باز شدن کامل و امکان بازی کردن همزمان در هر دو صفحه‌نمایش است. پریکاگ می‌تواند به‌عنوان یک کامپیوتر شخصی حرفه‌ای نیز مورد استفاده قرار بگیرد. برای نمایش این قابلیت، ایسوس یک کیبورد بی‌سیم را به این لپتاپ متصل کرده و صفحات نمایش را در کنار هم و به‌صورت عمودی باز کرده است. بدنه‌ی این طرح مفهومی به طراحی کاملا فلزی سری ZenBook مجهز است.


پراجکت پریکاگ نمایی کلی از ویژگی‌های فناوری‌ هوش مصنوعی اینتل برای توسعه‌دهندگان کامپیوتر است. غول دنیای نیمه‌هادی با محصولات جدید خود، ابزارها و منابع لازم برای هرچه هوشمندتر ساختن کامپیوترها را در اختیار تولیدکنندگان قرار می‌دهد. از طرفی سیاست اینتل در عرضه‌ی محصولات برای شرکت‌های متعدد، رقابت را در این عرصه افزایش داده است. فراموش نکنید که لنوو نیز در نمایشگاه امسال از نسل دوم یوگا بوک رونمایی کرده است.

نکته‌ی جذاب در مورد طرح ایسوس، ادعای شرکت بر عرضه‌ی حتمی آن در سال آینده است. البته احتمال دارد که محصول نهایی تفاوت‌هایی با تصاویر طرح مفهومی داشته باشد؛ اما با گسترش طرح‌‌های مفهومی گجت‌هایی با دو صفحه‌نمایش، عرضه‌ی نهایی این محصولات دور از ذهن نخواهد بود.

Project Precog

Movidius

ایسوس

لنوو

ZenBook

پراجکت پریکاگ