691 Views
2019 Jan 11technologycar
img

اتومبیل هایی وجود دارد که رانندگی می کنند، اتومبیل هایی که پرواز می کنند و اتومبیل هایی که می توانند در آب حرکت کنند. در نمایشگاه لوازم الکترونیکی مصرفی در لاس وگاس، هیوندای روز دوشنبه مفهوم خود را برای یک ماشین با پد لبه های رباتیک چرخان که می تواند رانندگی، راه رفتن و حتی صعود را نشان دهد، به نمایش گذاشت. خودروساز کره ای، مفهوم "ارتقاء" را اولین خودروی با پاهای متحرک می نامد و می گوید جاده ها می توانند وسایل نقلیه معمولی سواری را نداشته باشند. این شرکت خودرو مفهومی را برای استفاده در مأموریت های جستجو و نجات و اهداف انسانی در مناطقی که زلزله، طوفان، سیل و سایر بلایای طبیعی رخ داده است، توسعه داده است.

این وسیله نقلیه همچنین می تواند افراد معلول را به راحتی بچرخاند. »افراد دارای معلولیت در سراسر جهان که دسترسی به رمپ ADA ندارند ممکن است یک Hyundai Elevate مستقل به وجود آورند که می تواند به درب جلو خود برسد و سطح خود را بگذارد صندلی چرخدار خود را به سمت راست حرکت می کند، "جان سو، معاون رئیس هیوندای و رئیس تیم شرکت که به ایجاد این مفهوم کمک کرده است، 


این خودرو در واقع ساخته نشده است، اما فن آوری اولیه در مدل های مقیاس یک پنجم اثبات شده است . سخنگوی شرکت گفت: "شگفت آور است که صنعت خودرو درگیر نوآوری و تمرکز بر نیازهای طاقت فرسا است - در مقابل فقط دانیل اسپلینگ، مدیر موسسه مطالعات حمل و نقل در دانشگاه کالیفرنیا، دیویس، به یک ایمیل به NBC News MACH گفت: او افزود: "بیایید آنها را تشویق کنیم، اما اطمینان حاصل می کنیم که این خودرو ها ایمن و سازگار با اتومبیل های پیاده است، و ساختمان ها چالش برانگیز خواهد بود." انیمیشن تبلیغاتی شبیه Hyundai نشان می دهد که وسیله نقلیه به راحتی بر روی انواع مختلف زمین حرکت می کند. در سطوح صاف، به سادگی بر روی چرخها مانند یک ماشین معمولی رول می شود. در سطوح شیبدار یا سنگی، وسیله نقلیه پاهای خود را گسترش می دهد و شروع به راه رفتن می کند. دو راه پیاده روی وجود دارد. در حالت "خزنده"، وسیله نقلیه وسیع خود را گسترش می دهد و مانند مارمولک حرکت می کند. در حالت "پستانداران" پاها در زیر گسترش می یابند و وسیله نقلیه با راه رفتن تقریبا انسانی حرکت می کند. وسیله نقلیه می تواند در هر جهت راه برود و قادر به عبور از شکاف پنج پا و بالا رفتن از دیوار 5 فوت است همانطور که سرعت در امتداد یک بزرگراه، بر طبق این شرکت است. فقط انتظار نداشته باشید "Elevate" در هر زمان به نمایش در هیوندای نمایشگاه ها بزنید. سخنگوی گفت که هیچ طرح فوری برای تولید وسیله نقلیه وجود ندارد. داستان های بیشتری درباره آینده سفر می شود؟ سیستم B2S Nissan به شما اجازه می دهد تا یک ماشین با امواج مغزی را رانندگی کنید . این ماشین مسابقه ای هوشمند در آینده رانندگی می کند .

هیوندایی

خودرو

تکنولوژی