65 Views
2018 Mar 05technology
img

فرآیند تولید شلوار های جین از زمانی که پارچه ی خام وارد کارخانه می شود آغاز می گردد. کمپانی های مطرح زیادی هستند که شلوار های جین تولید می کنند و با کیفیت بالا تحویل مشتری می دهند؛ Levi’s یکی از این کارخانه ها است که شروع به استفاده از فناوری لیزر به جای استفاده از دست برای تولید شلوار کرده است.

پس از طراحی شلوار جین مرحله ی تولید و دوخت آغاز می شود و در مراحل آخر طرح های روی پارچه زده می شوند. کمپانی Levi’s تکنولوژی طراحی کرده است که با استفاده از لیزر مراحل طراحی روی پارچه را که به خودی خود 18 الی 24 مرحله است را انجام می دهد.

این نوآوری با استفاده از لیزر، ریزه ها و اشک های روی شلوار را انجام می دهد و دیگر نیاز به کار با دست بر روی شلوار نیست.

برای استفاده و انجام طراحی روی شلوار با استفاده از این تکنولوژی پلت فرمی طراحی شده است تا طرح های روی شلوار به آن داده شود و توسط این پلت فرم به کد های قابل فهم ماشین تبدیل شوند و سپس بر روی شلوار اجرایی شوند.

به گفته ی مدیران Levi’s استفاده از این دستگاه مدت زمان کار بر روی ریزه کاری ها و اشک های شلوار های جین را تا 3 برابر سریعتر می کند.

این شرکت متعهد شده است که تا سال 2020 میلادی استفاده از مواد شیمیایی را در محصولاتش پایان دهد و اعلام کرده است که از این دستگاه تا سال 2020 بهره برداری خواهد کرد.

مدیر این شرکت معتقد است که از 30 سال گذشته تا به امروز نه تنها نوآوری بزرگی در این صنعت بوجود نیامده است بلکه استفاده از مواد شیمیایی مضر برای سلامتی در این صنعت افزایش یافته است.


جین

شلوار

پوشاک

Levi’s

مواد شیمیایی