535 Views
2018 Jan 16cooking
img

جالب است بدانید بسیاری معتقدند تاریخچه‌ی پاستا به تاریخ کشت گندم یعنی چند هزار سال پیش بازمی‌گردد. در کتابها آمده در آن زمان نوعی غذا در خاورمیانه طبخ می‌شد که به پاستای امروز بسیار شبیه بوده است!

البته افسانه‌ای نیز می گوید که مارکوپولو پاستا را از چین به ایتالیا آورد، اما در واقع محققان بر این باورند رومیان باستان هزار سال پیش از مارکوپولو پاستا می خوردند.

تامدتها پاستا غذایی بسیار لوکسی به حساب می‌آمد و فقط مورد استفاده اشرافزادگان و ثروتمندان بود، زیرا گندم مورد نیاز برای تهیه آن قیمت گزافی داشت و همه‌ی اقشار جامعه توانایی خرید این نوع گندم (دوروم) را نداشتند. اما در قرن هفدهم میلادی به دلیل کشت فراوان این نوع گندم پاستا نیز ارزان و راهیِ خانه‌های ایتالیایی‌ها شد، حتا نوع ساده‌ای از دستگاه تهیه پاستای خانگی ساخته شد تا آماده کردن خمیر آن اقتصادی‌تر باشد.

در ادامه با ما باشید تا طرز تهیه و مواد لازم برای درست کردن پاستا را به شما آموزش دهیم


مواد لازم

ماکارونی پنه یک بسته

پیاز ۲ عدد متوسط

مرغ بدون استخوان ۴۰۰ گرم

آب یا آب مرغ یک لیوان

خامه صبحانه ۱ بسته

پنیر موزارلا (پیتزا) هرچقدر که دوست دارید (یک لیوان)

روغن زیتون یا روغن مایع سرخ کردنی ۱-۲ قاشق

نمک و فلفل

براي شروع پياز را نگيني شكل خورد ميكنيم و در روغن كم سرخ ميكنيم سپس تكه هاي كوچك مرغ ها را كه برش داديم سرخ ميكنيم.پاستا را همراه با اب و مرغ و خامه و مقدار كمي فلفل و نمك روي حرارت ميگذاريم تا به جو ش بيايد و بعد زير آن را كم ميكنيم حدود يك ربع تا به آرامي پخته شود

بعد از پخته شدن پياز و مرغ و پنير را اضافه مي كنيم و با پاستا به صورت كامل مخلوط مي كنيم.مواد را در ظرف مناسب براي فر ميگذاريم

روي مواد را مجددا پنير ميريزيم و در فر مي گذاريم تا موقعي كه با حرارت گريل طلايي شود