42 Views
2018 May 09Trainingcooking
img

معمول ترین و قدیمی ترین شکل لازانیا با گوشت چرخ کرده تهیه میشود. البته امروزه شکل های جدید و متنوعی از لازانیا پخته میشوند مثل لازانیای اسفناج یا لازانیای مرغ رولی. برای تهیه لازانیا ساده ورقه های لازانیا، سس گوشت، سس سفید (بشامل) و پنیر رنده شده روی هم چیده میشوند و بعد در فر پخته میشوند تا پنیر ذوب شدن و لایه ها را به هم بچسباند. طرز تهیه سس سفید لازانیا قبلاً گفته شده است. این سس که با شیر، کره و آرد تهیه میشود از خشک شدن ورقه های لازانیای شما در فر جلوگیری میکند.

قبل از آماده کردن :

    برای: 4 نفر
    حاضر است در : 60 دقیقه

مواد لازم جهت تهیه لازانیا :

    لازانيا 1 بسته
    گوشت چرخ كرده 300 گرم
    پیاز 2 عدد
    پيازچه 1 عدد
    سیر  3 حبه
    فلفل دلمه ای 1 عدد
    هویج 2 عدد
    جعفری خرد شده 1 فنجان
    رب گوجه فرنگی 2 قاشق غذاخوری
    پنير پيتزا به مقدار لازم
    نمك و فلفل به مقدار لازم

مواد مغذی لازانیا :

    597 کالری کالری
    21 گرم چربی
    62 گرم کربوهیدرات
    39 گرم پروتئین
طرز تهیه لازانیا با گوشت چرخ کرده:

اماده سازی ورقه های لازانیا :
درون قابلمه ای بزرگ اب ، کمی روغن و نمک اضافه کنید و روی حرارت قرار دهید ، پس از جوش امدن اب ورقه های لازانیا را تک تک درون اب در حال جوشیدن بیندازید و پس از 5 تا 10 دقیقه ( طبق دستور روی بسته بندی ) لازانیاها را با آب سرد ابکشی کنید.

اماده سازی مواد داخلی: پیاز و سیر را خرد کنید ، درون ماهیتابه روغن بریزید سپس پیاز و سیر خرد شده را بهمراه نمک و فلفل اضافه کنید و تفت دهید تا نرم شوند. پس از نرم شدن سیر و پیاز باید گوشت چرخ کرده و هویج رنده شده را اضافه کنید.

با حرارت متوسط مجدد تفت دهید تا رنگ گوشت تغییر کند و کمی بپزد. پس از تغییر رنگ گوشت پیازچه ، فلفل دلمه ای خرد شده و رب گوجه فرنگی را اضافه کنید و تفت دهید ، در آخر نیز جعفری خرد شده را اضافه کنید و از روی حرارت بردارید.

ته ظرف پیرکس را با کمی روغن یا کره چرب کنید ، مقداری سس سفید ته ظرف بریزید و پخش کنید و یک لایه ورقه لازانیا ته ظرف بچینید ، مقداری از مخلوط گوشت روی لایه لازانیا قرار دهید.
روی گوشت مقداری سس سفید مخصوص لازانیا که اماده کرده اید بریزید و مقداری پنیر پیتزا روی سس سفید بپاشید ، لایه بعدی لازانیا قرار دهید و … ( این کار را لایه لایه تا تمام شدن مواد انجام دهید ) ، لایه اخر نیز باقی مانده سس سفید و پنیر پیتزا بپاشید.

ظرف را درون فری که از قبل با درجه حرارت 180 درجه سانتیگراد گرم کرده اید به مدت 20 – 30 دقیقه قرار دهید ، پس از پخته شدن لازانیا و اب شدن لایه های پنیر میتوانید شعله بالایی فر را برای چند دقیقه روشن کنید تا روی پنیرها طلایی شود ، لازانیای آماده شده را از فر خارج کنید و پس از 15 دقیقه که کمی خنک شد سرو کنید.

نکته ها :
میتوانید بجای جعفری خرد شده از 1 قاشق چایخوری پودر آویشن استفاده کنید ، استفاده از پیازچه اختیاری میباشد و میتوانید آن را حذف کنید ، بجای رب گوجه فرنگی نیز میتوانید 2 عدد گوجه نگینی خرد شده اضافه کنید.

لازانیا

طرز تهیه

لازانیا با گوشت چرخ کرده

مواد لازم جهت تهیه لازانیا

مواد مغذی لازانیا