132 Views
2018 Mar 11technology
img

LinkSquare Stratio یک طیف سنج جیبی است که اسکن کردن اشیاء را به منظور بررسی هویت آن ها، تشخیص طراوت و ... انجام می دهد. یک دستگاه دستی 299 دلاری که LinkSquare نامیده می شود، می خواهد در مورد خوردن، نوشیدن یا خرید  به شما دانش بیشتری بدهد. این دستگاه با تجزیه و تحلیل مواد غذایی، مشروبات الکلی، دارو یا جواهرات و یا هر مورد دیگر در زمینه اصالت و تازگی آن ها اطلاعات مهمی را در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهد.

Stratio LinkSquare یک طیف سنج است، یک دستگاه که از نور برای تجزیه و تحلیل ساختار یک شی استفاده می کند. این دستگاه در دست شما قرار میگیرد و یادآور آن مداد رنگی است که شما در مدرسه ابتدایی استفاده می کردید. LinkSquare یک مربع کوچک در نوک خود دارد که نور را روی شیء مورد بررسی قرار می دهد و سپس طول موج هایی را که  اثر انگشت طیفی نامیده می شود، ثبت می کند. هر ماده دارای یک اثر انگشت طیفی منحصر به فرد است و LinkSquare از "یادگیری ماشین" برای تشخیص اثر انگشت طیفی استفاده می کند و نتیجه تطبیق را بر روی یک اپلیکیشن تلفن همراه نشان می دهد.

تعداد روزافزونی از شرکت هایی که تکنولوژی را از آزمایشگاه ها به جیب شما می آورند، وجود دارند. یک سازنده  آلمانی یک تراشه به نام Osram را ایجاد کرده که می تواند دستگاه های سوم شخص مانند گوشی های هوشمند شما را به یک اسکنر با قابلیت های مشابه با LinkSquare تبدیل کند. تراشه Osram در اسکنرهای دیگر مانند Scio ظاهر شده است که از آن برای تجزیه و تحلیل مواد غذایی و ارائه اطلاعات تغذیه ای استفاده شده است. بوش،  سازنده لوازم خانگی آلمان یک دستگاه هوشمند به نام X-Spect را تولید کرده است. این دستگاه یک اسکنر است که می تواند پارچه ها و لکه ها را شناسایی کرده و دستورالعمل های شستشوی اآن ها را برای دستگاه های شستشوی بوش متصل به اینترنت، ارسال کند.

LinkSquare

طیف سنج