102 Views
2018 Feb 13technology
img

 VideoLAN نسخه 3.0 برنامه VLC media player را برای لیستی از سیستم‌های عامل دسکتاپ و تلفن همراه ازجمله ویندوز   (ARM, x86, and x64)، لینوکس،  macOS، اندروید، iOS، Android TV،  Apple TV  و سیستم‌عامل Chrome OS منتشر کرده است.  VLC 3.0، که شاخه Vetinari  نامیده می‌شود، شامل پشتیبانی برای  HDR و پشتیبانی ویدیوی 360 درجه است که در ابتدا محدود به پیش‌نمایش فنی بود.   تیم VideoLAN همچنین تجربه تماشای رسانه‌ها را با افزودن پشتیبانی برای رمزگشایی سخت‌افزاری در تمامی پلتفرم‌ها برای قطعنامه‌های HD و UHD با استفاده از کدک های H.264 و H.265 و پشتیبانی مستقیم HDR به‌ویژه برای دستگاه‌های ویندوز 10 افزایش داده است و درنهایت پشتیبانی از Chromecast را به ارمغان می‌آورد.
 VLC 3.0 به‌طور قابل‌توجهی بیش از 1500 اشکال را رفع می‌کند. همچنین، در هنگام رمزگشایی محتوای 4K  و 8K پیشرفت‌هایی برای استفاده کمتر از CPU و GPU وجود دارد. نسخه جدید VLC شامل صدای سه‌بعدی است که در کنار پشتیبانی از ویدئو 360 درجه ساخته‌شده است تا تجربه تماشای ویدیوی فضایی را ارائه دهد. به همین ترتیب، به‌روزرسانی تازه شامل کدک های صوتی HD مانند   E-AC3، TrueHD و DTS-HDاست. همچنین پشتیبانی از بیش از هشت کانال صوتی برای ارائه تجربه صدای فراگیر بهتر از قبل وجود دارد . به‌طور انحصاری برای علاقه‌مندان به ویدیو، آخرین نسخه VLC از کدک های 12 بیتی پشتیبانی کرده و فضاهای رنگی را توسعه داده است. نسخه جدید نیز همراه با یک موتور ارائه زیرنویس جدید است که از ComplexTextLayout و font fallback برای چندین زبان و فونت پشتیبانی می‌کند، ازجمله زبان‌های شرق آسیا.
VLC v3.0 همراه با ترفندهای جدید برای گسترش دامنه آن  دارای دسترسی جدید NFC و SMB است. همچنین از فشرده‌سازی و استخراج از آرشیو کتابخانه‌ای مانند  فرمت‌های Tar، Zip، و Rar پشتیبانی می‌کند . به‌روزرسانی VLC از  رمزگشایی سخت‌افزار با استفاده از Direct3D11، DxVA2، D3D11، OMX  و MediaCode پشتیبانی می‌کند. نسخه جدید همچنین دارای رمزگشایی برای MacOS و دستگاه‌های iOS بر اساس Video Toolbox است. به‌طور مشابه، تغییرات خاصی برای بهبود عملکرد باتری در دستگاه‌های iOS وجود دارد.
 VLC 3.0 به‌طور کامل از طریق Chromecast گوگل از پخش ویدئو پشتیبانی می‌کند. شما می‌توانید از قدرت پشتیبانی جدید برای پخش ویدیوها در فرمت‌هایی که توسط Chromecast پشتیبانی نمی‌شود استفاده کنید. علاوه بر این، یک رابط کاربری ارتقا یافته برای پشتیبانی از HiDPI در ویندوز 10 و API های جدید برای دستگاه‌های macOS وجود دارد.
شما می‌توانید VLC 3.0 را با مراجعه به صفحه انتشار رسمی برای سیستم خودتان دانلود کنید. نسخه جدید از ویندوز XP و بالاتر ، macOS 10.7  و بالاتر،  Android Gingerbread 2.3 و بالاتر، iOS 7.0  و بالاتر و تمامی Chromebook هایی که دارای دسترسی به  Google Play هستند پشتیبانی می‌کند. علاوه بر این، VideoLAN  از ژوئن 2016 بر اساس نسخه جدید کارکرده است.


VLC media player

VideoLAN

Google Play