114 Views
2018 Mar 13technology
img
پلیس چین  حداقل از چند ماه پیش برای گرفتن مظنونان و افرادی که تحت هویت های جعلی مسافرت می کنند، از عینک های آفتابی با قابلیت تشخیص چهره استفاده کرده است . بر اساس گزارش رویترز، چین در حال گسترش برنامه  عینک های آفتابی تشخیص چهره است زیرا   پلیس در حال استفاده از آنها در حومه پکن است. این برنامه به عنوان امنیت اضافی مورد استفاده قرار می گیرد در حالی که پارلمان هفته پیش رای داد تا ریاست جمهوری Xi Jinping  مادام العمر باشد و همزمان اقدامات افزایش سانسور و نظارت نیز در سراسر چین گسترده شده است.
پلیس قبل از نشست سالیانه  پارلمان در هفته گذشته ,از این عینک های آفتابی برای بررسی مسافران و مجوز ماشین هایی که در لیست سیاه دولت هستند , استفاده کرد. دولت چین لیستی از افرادی که مجاز به ورود به این جلسه نیستند و ممکن است با اقدامات اضافی دیگری مواجه شوند به پلیس ارائه داد . این لیست سیاه شامل جنایتکاران، روزنامه نگاران، مخالفان سیاسی و فعالان حقوق بشر است .
قبلا این عینک ها تنها در ایستگاه های قطار  Zhengzhou، پایتخت ایالت هنان مورد آزمایش قرار گرفتند و تا 8 فوریه پلیس هفت مظنون و 26 مسافر را با هویت های جعلی  با این عینک ها دستگیر کرد.
این عینک ها توسط یک واحد متحرک کنترل می شود و با هزینه اضافی برای پشتیبانی از واحد تشخیص چهره 636 دلار (3999 یوان) هزینه دارد. مدیر عامل شرکت فناوری LLVision ماه گذشته به مجله وال استریت گفت این عینک ها در مقایسه با تشخیص چهره از طریق CCTVs که با تاخیر و به صورت استاتیک صورت می گیرد به پلیس  قابلیت "بازخورد سریع و دقیق" ارائه می دهند .


تشخیص چهره

عینک آفتابی

هویت های جعلی