169 Views
2018 Jan 25Newstechnology
img

«انجمن تجارت اینترنتی» (IA)، که نماینده گوگل، فیس بوک، آمازون، مایکروسافت و سایر شرکت های بزرگ فناوری است، در نامه ای خطاب به بنی واتسون کلمن و امانوئل کلیوار، نمایندگان حزب دموکرات، اعلام کرده است که این گروه قصد دارد نقش جدیدی را به وظایف خود اضافه کند: مدیریت سیاست تنوع و انعطاف پذیری. در نامه این گروه آمده است: احراز تنوع زمینه ها و دیدگاه های کاربران اینترنت در صنعت تجارت اینترنتی مساله ای بسیار مهم است که در سیاست های تعاملی ما به طور خاص قابل مشاهده است.

IA از اظهار نظر در مورد این نامه خودداری کرده است.

نامه IA خطاب به واتسون کولمن نماینده دموکرات نیوجرسی و کلیور نماینده دموکرات میزوری، در پاسخ به نامه ای است که آن دو در ماه نوامبر به این گروه ارسال کردند. این نمایندگان در نامه ای که ارسال کرده بودند از مواردی چون گسترش نژادپرستی، تعصب و تبعیض جنسیتی آنلاین و همچنین مسائل مربوط به حفظ حریم خصوصی و رشد روز افزون هوش مصنوعی ابراز نگرانی کرده بودند.

واتسون کولمن و کلیور در نامه مذکور چنین اظهار داشته اند: ما از شما می خواهیم که مسئولیت شرکت های عضو گروه خود را در گسترش تبعیض نژادی و جنسیتی پذیرفته و از آنها بخواهید که بهترین شیوه ها و سیاست ها را برای پاسخ دادن به این اعمال و عواقب آن ها اتخاذ کنند و اگر این اتفاق نیافتد، کنگره مقررات سختگیرانه ای برای شرکت های اینترنتی اعمال خواهد کرد.

شرکت اوبر، که از اعضای این گروه محسوب می شود، روز سه شنبه اعلام کرد که در پی دستور انجام تحقیق و تفحص در مورد فضای محیط کار این شرکت توسط اریک هولدر، دادستان کل سابق ایالات متحده آمریکا، شرکت اوبر اولین «مدیر ارشد تنوع وانعطاف پذیری» خود را استخدام کرده است. این شرکت به دلیل شمار بسیار پایین تعداد کارمندان زن و اقلیت ها، به طور فزاینده ای مورد انتقاد از سوی افکار عمومی قرار گرفته است.بر اساس اطلاعاتی که در وب سایت IA منتشر شده است مدیر تنوع و انعطاف پذیری مسئولیت های مختلفی دارد، از جمله تعامل با مقامات دولتی به نمایندگی از شرکت.

کلایور در بیانیه ای گفت: انجمن اینترنت به طرز بسیار جدی و پیشگیرانه ای به نگرانی های ما، در مورد نبود نظارت بر شرکت های فعال در حوزه فناوری و اثرات بالقوه منفی آن بر تعصبات نژادی و جنسیتی، پاسخ داده است.

واتسون کولمن از نامه جدید انجمن اینترنتی به عنوان «اولین گام در مسیر درست» یاد کرده و در بیانیه ای اعلام کرده است: ضروری است که رهبری این صنعت مسئولیت رفع خطرات اجتماعی و اخلاقی ناشی از گسترش تعصبات نژادی، جنسیتی و مذهبی، را بر عهده بگیرد.


ia

گوگل

آمازون

مایکروسافت

اوبر

انجمن اینترنتی

تبعیض جنسیتی

نژادپرستی