229 Views
2018 May 06technology
img
ما قبلاً داستان فرار فردی که مشکوک به دزدی بیت کوین در ایسلند بود را برای شما گفته بودیم این فرد سه‌شنبه با هواپیمایی که نخست‌وزیر ایسلند در آن بود به سوئد فرار کرد .
اما جزئیات در مورد نخست‌وزیر ایسلند که در این پرواز بوده به افزایش ابهامات کمک کرده است . نخست‌وزیر ایسلند کاترین جاکوبسودیتیر برای دیدار با نخست‌وزیر هند همراه با چهار وزیر دیگر با این پرواز عازم سفر بود .
پلیس ایسلند گفت آن‌ها معتقدند Sindri Thor Stefansson مظنون به سرقت از حدود 600 کامپیوتر که قبلاً با بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال کار می‌کرده است از طریق یک پنجره  در زندانی با امنیت پایین فرار کرده و سپس به فرودگاه بین‌المللی ایسلند در Keflavik رفته است . این زندان خیلی امنیتی نیست و زندانیان به در آنجا به تلفن و اینترنت دسترسی داشتند .
هیچ دستگیری در سوئد صورت نگرفته است اما پلیس ایسلند به پلیس سوئد در مورد این وضعیت توضیح داده است و یک حکم بازداشت بین‌المللی صادر کرده است .
مقامات ایسلندی می‌گویند احتمال دارد که Stefansson در فرودگاه برای سفر به مناطق آزاد اروپایی گذرنامه خودش را نشان ندهد و برای خرید بلیط هواپیما از نام جعلی استفاده کرده باشد .
Stefansson یکی از 11 نفری بود که به دلیل سرقت کامپیوترهای قدرتمند در دسامبر و ژانویه دستگیر شد که آن را به‌عنوان سرقت بزرگ بیت کوین می‌شناسند.
Olafur Helgi Kjartansson کمیسر پلیس محلی در ماه گذشته به خبرگزاری فرانسه گفت این بزرگ‌ترین سرقتی است که تاکنون دیده است و تجهیزات گم‌شده حدود 2 میلیون دلار ارزش دارد.
پلیس گفت Stefansson در ماه فوری دستگیر شد اما 10 روز پیش به یک زندان آزاد منتقل شد .


بیت کوین

سرقت

ایسلند