36702 Views
2018 Jan 07technology
img

گوگل امروز تصمیم گرفت که کمی در مورد موفقیت اسپیکرهای خانگی خودش صحبت کند با این ادعا که هر ثانیه بیش از یک اسپیکر خانگی فروخته است . آنچه گوگل نمی‌گوید این است که چگونه سهم این فروش‌ها بین اسپیکرهای خانگی , اسپیکرهای کوچک خانگی و اسپیکرهای  Home Max تقسیم‌شده است . به نظر می‌رسد می‌توان به‌سادگی حدس زد که اسپیکرهای کوچک دارای محبوبیت بیشتری هستند زیرا در فصل تعطیلات خیلی بیشتر و به قیمت 29 دلار فروخته‌شده است . Home Max در اواسط ماه دسامبر عرضه شد و قیمت آن 399 دلار است بنابراین می‌توان گفت که سهم کوچکی از آن فروش بزرگ را به خودش اختصاص می‌دهد .
سؤال دیگر این است که آیا واقعاً گوگل پولی دریافت می‌کند . تصور می‌شود که گوگل برای هر واحد اسپیکر کوچک خانگی ضرر کرده باشد , رویترز گزارش می‌دهد که تحلیل‌ها نشان می‌دهد که قطعات دستگاه به‌تنهایی 26 دلار است که شامل هزینه توسعه کلی آن , پشتیبانی , تبلیغ , حمل‌ونقل دستگاه نمی‌شود . البته این یک بازی طولانی است زیرا ارتقاء دهندگان کمک می‌کنند که گوگل از طریق اطلاع‌رسانی و تبلیغات پول زیادی در آینده به دست بیاورد.
گوگل در این مسیر تنها نیست زیرا اعتقاد بر این است که آمازون نیز برای Echo Dot ضرر کرده است زیرا در فصل تعطیلات این اسپیکرها را با تخفیف به قیمت 29 دلار فروخته است . آمازون هرگز آمار دقیقی از فروش خودش ارائه نداده است اما گفته که ده‌ها میلیون از دستگاه‌های فعال الکسا را در طول تعطیلات فروخته است که Echo Dot در صدر فروش آن قرار دارد . مانند گوگل , آمازون انتظار دارد که پول‌های ازدست‌رفته خودش را از طریق فروش بیشتر دستگاه‌های خانگی خودش به افراد در آینده به دست بیاورد.
ظاهراً این استراتژی با موفقیت کارکرد . این قیمت‌های فوق‌العاده ارزان افراد را ترغیب به خرید اسپیکرهای هوشمند و متعهد به اکوسیستم کرد . این شرکت‌ها بسیار خوشحال هستند که چندین دلار را در کوتاه‌مدت صرف پیدا کردن مشتریان و مخاطبان فراوان کرده‌اند .
گوگل همچنین امروز به بررسی مبهم فروش دستگاه‌های خانگی خودپرداخت . این شرکت می‌گوید اگر شما تمام محصولات خانگی آن ازجمله Chromecast و Google WiFi  را برای این فروش در نظر بگیرید آمار فروش این شرکت در سال 2017 به ده‌ها میلیون خواهد رسید . اگرچه این آمار خیلی دقیق نیست اما یک نشانه روشن برای مردم است.

اسپیکر

اسپیکرهای خانگی

Home Max