55 Views
2018 May 27car
img

خودرو سوپر اسپورت به خودرویی اطلاق می‌شود که از نظر قابلیت‌های حرکتی، امکانات رفاهی و تجمل دارای بالاترین سطح فناوری و استانداردهای موجود می‌باشد که به تبع به نسبت از قیمت بسیار بالاتری نسبت به سایر کلاس‌های خودرو برخوردار  است.

کارخانجات مطرح سازنده خودرو این قبیل خودروها را در تعداد کم و اغلب بنابر سفارش مشتریان تهیه می‌کنند و اینگونه خودروها در زمره تولیدات انبوه خودروسازان جای  ندارد و لذا قیمت اینگونه اتومبیلها اغلب از صدهزار دلار به بالا است.


گردهمایی سالانه حدود هفتاد خودروی سوپراسپرت و ابرخودرو شامل مدل‌هایی از کونیگزگ آگرا، زنوو TSR-S، ریمک، بوگاتی ویرون، لامبورگینی سنتناریو و پاگانی هوایرا در پیست تی‌تی آسن هلند برگزار شد.


شرکتی به نام اتوموتیو 402 مسئول برگزاری یکی از بزرگترین گردهمایی‌های خودروهای سوپراسپرت و ابرخودروهای گران‌قیمت جهان در سال جاری است. بیش از ۷۰ خودروی سوپراسپرت و ابرخودرو آخر هفته جاری (یکشنبه) در پیست تی‌تی (TT Circuit) آسن، مرکز استان درنته هلند جمع شدند  ارزش کل خودروهای سوپراسپرت موجود در این رویداد بزرگ به بیش از ۵۰ میلیون دلار می‌رسد و به وضوح می‌توان حداقل دو دستگاه واقعا نادر از محصولات سوپراسپرت مانند زنوو TSR-S، آپولو IE، کونیگزگ آگرا RS و ریمک کانسپت وان را در میان آن‌ها مشاهده کرد. دیگر خودروهای مشهور مانند بوگاتی ویرون، لامبورگینی سنتناریو، فورد GT، پاگانی هوایرا، کونیگزگ آگرا R، و چند مدل اسپرت از پورشه و شورولت کوروت نیز دیده می‌شوند. رویداد سالانه خودروهای سوپراسپرت با حمایت مالی تولیدکننده لاستیک ورداشتاین (Vredestein) برگزار می‌شود و هر ساله تعداد زیادی خودروی سوپراسپرت از سراسر جهان در آن شرکت می‌کنند. معمولا این همایش با برنامه‌هایی مانند رژه خودروهای سوپراسپرت کلاسیک متعلق به دهه ۷۰ و ۸۰ میلادی، مسابقات درگ و رقابت زمان‌گیری با حضور رانندگان باسابقه در پشت فرمان آن‌ها همراه است. برگزارکنندگان این رویداد در حال برنامه‌ریزی برای یک جلسه دیگر برای حضور خودروهای سوپراسپرت در هلند هستند؛ قرار است این همایش ۳۰ سپتامبر (مهر ماه) در زاندوورت هلند، نزدیک خط ساحلی دریای شمال برگزار شود. 


پیست تی‌تی در آسن، محلی دوست‌داشتنی برای برگزاری مسابقات مختلف است که در سال ۱۹۵۵ میلادی ساخته شد. پیست تی‌تی با ظرفیت ۱۰۰،۰۰۰ تماشاگر، از جمله ۶۰،۰۰۰ صندلی و طول ۴.۵۵ کیلومتر، دارای مسیری مسطح و پیچ‌های کم زاویه است. به همین علت پیست تی‌تی آسن یکی از بهترین مکان‌های اروپا برای برگزاری مسابقات سرعت به شمار می‌رود. این پیست سالانه پذیرای رویدادهای مختلفی مانند قهرمانی سوپربایک جهانی، فرمول رنو، قهرمانی سوپربایک بریتانیا و دیگر مسابقات اتومبیل‌رانی هلند است. 

فستیوال ابر خودروها

سوپر اسپرت های رویایی

گرد همایی حدود ۷۰ خودروی سوپر اسپرت

اوتوموتیو ۴۰۲ مسئول برگزاری

پاگانی

فورد

لامبورگینی

پورشه

شورولت

بوگاتی