309 Views
2018 Jun 01car
img

بی ام و به‌معنای صنایع موتوریِ بایرن است، یک شرکت خودروسازآلمانی است، که از تولیدکنندگان بنام خودروهای لوکس وموتورسیکلت در جهان به شمار می‌آید. دفتر مرکزی این شرکت در شهر مونیخ قرار دارد.شرکت ب‌اِم‌وِ در سال ۱۹۱۶ توسط فرانتس یوزف پوپتأسیس شد. این شرکت هم‌اکنون مالک شرکت‌های رولز-رویس موتور کارز و مینی است. در سال ۲۰۱۵ ب‌ام‌و بیش  از دو میلیون و چهارصدهزار دستگاه وسیلهٔ نقلیه تولید کرد. این شرکت در حال حاضر در کشورهای آلمان، برزیل، چین، هند، آفریقای جنوبی و ایالات متحده آمریکا کارخانه تولید اتومبیل دارد.


اکثر طرفداران محصولات بی ام و به بی ام و سری 1 نیز علاقه خاصی دارند چون این خودرو تنها هاچ بک دیفرانسیل عقب موجود در بازار محسوب می شود و لذت رانندگی بسیار بالایی دارد. قوی ترین مدل بی ام و سری 1 در حال حاضر مدل M140i است که از یک موتور شش سیلندر خطی تویین توربو با قدرت 340 اسب بخار و گشتاور 500 نیوتن متر بهره مند است. این خودرو را همچنین می توان با یک گیربکس 6 دنده دستی نیز سفارش داد و به این ترتیب بی ام و M140i می تواند به بهترین گزینه در بین محصولات بی ام و برای استفاده روزمره تبدیل شود. 

تنها ایرادی که می توان از این خودرو گرفت این است که ظاهر آن به اندازه باطن آن خشن و اسپرت نیست. برای جبران این مساله کمپانی 3D Design یک کیت مخصوص را برای این خودرو ارائه کرده است. 
این کیت شامل سپر M و دیفییوزر فیبر کربنی است. 3D دیزاین یک سیستم اگزوز نیز برای این خودرو طراحی کرده است که البته هنوز صدای آن را نشنیده ایم اما با توجه به اینکه موتور B58 به خودی خود صدای بسیار مناسب و گیرایی دارد به همین خاطر انتظار می رود که با این سیستم اگزوز اسپرت شاهد صدای بسیار جذابی برای این خودرو باشیم. 

بی ام و سری ۱

هاچ بک دیفرانسیل عقب

لذت رانندگی بالا

بی ام و

آلمان