211 Views
2018 Jan 10car
img

بالاخره فورد، پلت فرم جدید خودران خود را به نمایش گذاشت که هم شرکایش یعنی Lyft، پیتزا دومینو و Postmates و هم کسب و کارهای کوچک و متوسط می توانند از مزایای  این  ناوگان متشکل از خودروهای غول پیکر خودران بهره مند شوند. رویکردی که فورد در پیش گرفته، یک رویکرد تهاجمی به سوی آینده حمل و نقل دنیاست، که به ویژه در اعلامیه های جدید فورد در مورد کار با Qualcomm و ایجاد طرحی که آن را " حمل و نقل ابر" می نامد، تجلی یافته است. به عبارت ساده تر میتوان چنین بیان نمود که، فورد از اینکه تنها یک کمپانی تولید کننده خودرو باشد خسته شده و در حال حاضر می خواهد، سیستم عملیاتی را برای آینده حمل و نقل طرحریزی نماید.


جیم هاکت، مدیر عامل جدید فورد، با حضور در CES در لاس وگاس، رویکرد این شرکت را نسبت به تحولات اخیر رخ داده در بخش حمل و نقل، مانند پدیدار شدن وسایل نقلیه مستقل، سرویس فراخوان سواری، تحویل بر اساس تقاضا و شهرهای هوشمند توضیح داد. تمام این موارد می توانند تحت طرح ابتکاری فورد که در سال گذشته با عنوان "شهر آینده" ارائه شد، دسته بندی شوند. این طرح، چشم انداز رویایی ای را از حمل و نقل شهری به تصویر می کشد و به وضوح وضعیت شرم آور بسیاری از شهرهای بزرگ را سرزنش می نماید.
در حقیقت شرکت فورد در پی محقق نمودن ایده ماشین های خودرانی است که می توانند با همه چیز صحبت کنند، از چراغ های راهنمایی و رانندگی گرفته تا گوشی های هوشمند موجود در جیب عابرین پیاده و دوچرخه سواران تا وسایل نقلیه دیگر موجود در جاده ها. فورد همین امروز اعلام نموده که قصد دارد توسط همکاری با Qualcomm ، تکنولوژی همراه "ارتباط خودرو با همه چیز" (V2X) را در تمامی خودروهایش نصب کند. فورد در نظر دارد تا  تمام اتومبیل های جدیدش را تا سال 2019،  به تکنولوژی Qualcomm مجهز نماید.

فورد نسبت به سایر شرکتهای خودرویی که در سال جاری در CES حضور داشتند، علاقه کمتری را به صحبت در مورد توانایی های خودروهای خودران نشان داد و بیشتر علاقه مند بود تا در مورد چگونگی استفاده از این اتومبیل ها برای کسب پول صحبت نماید. در همین راستا، شرکت همکاری های پیشین خود را با Lyft و Domino افزایش داده و همچنین قصد دارد تا با استارتاپ Postmates نیز همکاری کند.


این پلتفرم جدید، امکان ایجاد همکاری با شرکای جدید را فراهم می کند که می تواند سبب شود ناوگان وسایل نقلیه خودران قدرتمند فورد، خدمات بیشتری را به مشتریان خود عرضه کنند. "جیم فارلی، معاون اجرایی فورد در این خصوص بیان داشته است که به عنوان مثال، یکی از شرکای ما به نام "Lyft، پلتفرمی را ارائه داده که شامل پروتکل های ارتباطی خاصی برای درخواست و ارسال وسایل نقلیه خودران از ناوگان ما در زمان ها و مکان های مد نظر مشتری  و یا به مناطقی است که اغلب در دسترس نیستند و این ارتباط و همکاری، هم اکنون می تواند قویتر نیز شود.
فورد می گوید که توسط همکاری با Postmates، خدمات حمل و نقل مشتریان در ماه های اینده گسترش خواهد یافت. . "Sherif Marakby، نائب رئیس فورد، در این خصوص بیان داشته است که در آینده، زمانی که مشتریان از Postmates برای خرید یک محصول، چه سفارش مواد غذایی و یا خرید  کالاهای دیگر باشد،  استفاده کنند ، این وسایل نقلیه خودران فورد هستند که سفارشات آنها را تحویل خواهند داد. از انجا که ما هنوز در حال تست این سیستم هستیم باید به تحلیل این موضوع بپردازیم که به چه تجاربی برای تحویل کالاها نیاز داریم و نیازهای مشتریان دراین رابطه، کدامها هستند. اگرچه اعتماد به پروتکلهای ارتباطی دیگر اندکی دشوار است اما  مطمئنا در نهایت فورد این کار را انجام خواهد داد


خودروی خودران

فورد

Qualcomm