109 Views
2018 Feb 13Newstechnology
img

محققان روز دوشنبه اعلام کردند که فیس بوک با شتاب بیشتری در حال از دست دادن مصرف کنندگان جوانترش در ایالات متحده است.

بر اساس گزارش eMarketer اخیرا با اینکه فیس بوک با خرید اینستاگرام سعی در افزایش آمار مصرف کنندگان جوانش داشت اما Snapchat توانسته است با سرعت بیشتری این قشر از کاربران فیس بوک را به سمت خود جذب کند.

به گفته یک موسسه تحقیقاتی، فیس بوک هنوز در بازار ایالات متحده در حال رشد است، که این رشد عمدتا به علت افزایش استفاده گروه های سنی بالاتر از این پلتفرم روی داده است.

این گزارش آخرین موردی است که به این مشکل فیس بوک پرداخته است و اهمیت توجه به جذب و حفظ جوانان، که قشر بنیادی کاربران این شبکه اجتماعی است، را برجسته کرده است.این شرکت تحقیقاتی اعلام کرد انتظار می رود که اولین کاهش در گروه سنی 18 تا 24 ساله در ایالات متحده آمریکا در سال جاری، معادل 5.8 درصد باشد.

همچنین اعلام کرد که برای اولین بار طی مطالعات انجام شده کمتر از نیمی از گروه سنی 12 تا 17 ساله در ایالات متحده در فیس بوک حضور دارند که نشان از کاهشی 5.6 درصدی در این بخش دارد.

eMarketer اعلام کرد که تعداد کاربران گروه سنی زیر 12 ساله در سال جاری با کاهش 9.3 درصدی روبرو بوده است.

پیش بینی می شود که همین روند در سال 2019 و 2020 ادامه یابد و در تمام رده های سنی زیر 25 سال کاربران ایالات متحده شاهد کاهش باشیم.

فیس بوک در سال جاری تقریبا دو میلیون کاربر زیر 25 ساله را از دست خواهد داد، که سودش به جیب Snapchat و اینستاگرام خواهد رفت.

این گزارش اعلام می کند که در سال 2018 احتمالا Snapchat در حدود 1.9 میلیون کاربر زیر 25 سال و اینستاگرام نیز 1.6 میلیون کاربر در همین رده سنی جذب خواهد کرد.

محققان گفتند که Snapchat، که برای پیام های ناپدید شدنی اش شهرت دارد، نسبت به اینستاگرام تعداد کاربران رده سنی 12 تا 24 ساله بیشتری را جذب خواهد کرد.

اما Snapchat می تواند با مشکل مشابهی روبرو شود زیرا این پلتفرم نیز در تلاش است تا اهداف کاربری خود را گسترش داده و تمامی سنین را جذب کند.

دبورا ویلیامسون، تحلیلگر eMarketer گفت: پلتفرم Snapchat در نهایت می تواند رشد بیشتری در گروه های سنی بالاتر داشته باشد، زیرا این پلتفرم در حال بازطراحی خودش است تا استفاده از آن آسانتر شود. سوال این است که آیا کاربران جوان اگر ببینند که والدین و پدربزرگ و مادربزرگشان وارد این پلتفرم شده اند آیا باز هم فکر می کنند Snapchat با حال است؟ این دقیقا همان مشکلی است که گریبانگیر فیس بوک شده است.طبق گفته eMarketer، فیس بوک، با تخمین 169.5 میلیون کاربر در سال جاری، محبوب ترین شبکه اجتماعی در بازار ایالات متحده خواهد بود. اما تخمین زده می شود که تعداد کاربران اینستاگرام و Snapchat در ایالات متحده در سال جاری به ترتیب 104.7 میلیون و 86.5 میلیون باشد.

در سال گذشته، eMarketer پیش بینی کرد که فیس بوک برای اولین بار در تاریخ خود، با کاهش در بخش کاربران جوان روبرو خواهد بود.

گزارش سال گذشته توسط شرکت سرمایه گذاری Piper Jaffray نشان داد که Snapchat شبکه اجتماعی ترجیحی نوجوانان ایالات متحده است و 47 درصد آنها از این پلتفرم استفاده می کند.


فیس بوک

اینستاگرام

اسنپ چت

facebook

Snapchat

instagram