41 Views
2018 Apr 01technology
img

کمپانی اپل به تازگی اجازه ی استفاده از کارت گرافیک خارجی در مدل های قدیمی MacBook Pro، iMac Pro و iMac 2017 را می دهد. MacOS High Sierra 10.13.4 اجازه ی استفاده از کارت گرافیک های خارجی یا eGPU ها را می دهد که این کارت گرافیک ها بصورت مجزا به مک بوک یا All-in-All متصل می شوند و عملکرد گرافیکی این دستگاه ها را به شدت افزایش می دهند؛ همچنین این قابلیت به شما اجازه می دهد تا از مانیتور های بیشتری استفاده کنید.

این قابلیت یک ویژگی تازه در MacOS High Sierra نیست و از ابتدای عرضه ی این سیستم عامل در آن وجود داشته است، اما در آپدیت جدید این سیستم عامل این قابلیت برای اکثر کارت گرافیک ها و همچنین کارت گرافیک های AMD فعال شده است و آپدیت جدید این سیستم عامل به شما اجازه می دهد تا کارت گرافیک را بصورت ایمن جدا کنید و این کار مانند جدا سازی کارت حافظه ساده است.

اما با همه ی این ها هنوز هم برخی از مشکلات وجود دارند که در زیر برایتان نام می بریم:

- اپل از کارت های گرافیک شرکت NVIDIA پشتیبانی نمی کند. کمپانی اپل در حال حاضر تنها از کارت های گرافیک شرکت AMD پشتیبانی می کند.

- به گفته ی کارشناسان، عملکرد eGPU در سیستم عامل MacOS بسیار ضعیف است و در مقایسه با عملکرد در سیستم عامل ویندوز بسیار پایین است.

قبل از خرید کارت گرافیک خارجی یا eGPU ، ابتدا صفحه ی رسمی eGPU اپل را که نام لپ تاپ هایی که از eGPU ها پشتیبانی می کنند در آن نوشته شده است بررسی کنید.


اپل

مک بوک

مک

macOS

MacBook

Apple

eGPU

کارت گرافیک