44 Views
2018 Mar 22News
img

اگر شما یک آیفون یا iPad داشته باشید، دستیار صوتی Siri اطلاعیه های شما را، حتی زمانی که صفحه شما قفل است و پیش نمایش برای آن برنامه ها غیرفعال است، می خواند. برای برنامه هایی مثل iMessages و SMS ها، سیری، برای خواندن متن پیام آنها از شما اجازه می خواهد اما برای برنامه هایی که سازنده ی آنها اپل نیست، مثل فیسبوک و Slack ، سیری، برای خواندن پیام ها و متون اجازه ای نمی گیرد. Mac Magazine این باگ را کشف کرده و در فضای اینترنت پخش کرده است. البته این را نمی دانیم باگ نامگذاری کنیم یا یک عدم انطباق در کد نویسی برنامه ها و یا حتی یک ویژگی siri . 

صرف نظر از این، احتمالا این اشکال چیزی نیست که بیشتر کاربران از آن آگاه باشند و کشف آن ممکن است افراد زیادی به خصوص صاحبان آیفون X را به تازگی متوجه این مشکل کرده باشد. به طور پیش فرض گوشی های هوشمند اپل طوری برنامه ریزی شده اند که تا صفحه نمایش آن باز نشود، siri هیچ دستوری را انجام نمی دهد و هیچ پیام متنی کاربر را برای او نمی خواند. در واقع این یک حفظ حریم خصوصی عالی توسط siri می باشد.  


زمانی که به دستیار خود دستوراتی مثل، «آخرین ایمیل من را بخوانید» و «آخرین sms مرا را بخوانید» می دهید، این دستیار ابتدا از شما می خواهد تا قفل گوشی را باز کنید و سپس این دستورات را برای شما انجام می دهد، اما اگر از برنامه ای غیر از برنامه های اپل استفاده می کنید، صرفنظر از اینکه قفل صفحه باز است یا خیر، siri پیام های شما را خواهد خواند.  

تا زمانی که اپل این مشکل را تصحیح نکند، می توانید با خاموش کردن اعلان ها در حالت صفحه نمایش قفل شده ، برای برنامه های حساس، از هرگونه سوءاستفاده احتمالی از  حریم خصوصی خود جلوگیری کنید.شما می توانید اعلان ها را در جاهای دیگر فعال کنید تا بعد از باز شدن قفل تلفن آنها را ببینید. 

سیری

اپل

Siri

Apple