69 Views
2017 Dec 21Trainingtechnology
img

اگر سیستم عامل اپل خود را آپدیت کردید ، یک سری ویژگی ها و قابلیت های جدید در گوشی شما اضافه شده که یکی از آنها کیبورد ، با قابلیت تایپ یا یک دست می باشد . در آیفون می توانید کیبورد گوشی خود را کوچکتر کرده و آنرا طوری اندازه بدهید که با همان دستی که گوشی را نگه داشته اید ، با همان دست بتوانید تایپ کنید و پیام بفرستید. در آیپد ولی می توانید در یک صفحه هم نماد ها را ، هم الفبا را تایپ کنید بدون نیاز به این که بخواهید ، صفحه کیبورد را عوض کنید. ببینیم این ویژگی ها چگونه کار میکنند.

ابتدا و اول از همه ، سیستم عامل خود را به آخرین ورژن آپدیت کنید . برای این منظور به آدرس Settings > General > Software Update بروید و در صورتی که ورژن iOS شما زیر 11 است ، آنرا آپدیت کنید.


اکنون ، برنامه ای را باز کنید که در آن نیاز به تایپ کردن دارید ( مثل SMS ، Note و ...) که در اینجا ما با برنامه ی Notes کار می کنیم. یک متن جدید را باز کنید که بدنبال آن کیبورد باز می شود . در حالتِ عمودیِ گوشیِ خود ، دکمه Emoji یا علامت کره ی زمین را در کیبورد خود لمس کرده و نگه دارید تا منویی که در عکس می بینید ظاهر شود. center layout یا حالت کیبورد تمام صفحه ، بصورت پیشفرض فعال است . در این صفحه سه گزینه می بینید ، اگر شما گوشی خود را با دست را چپ نگه داشتید گزینه اول و اگر با دست راست نگه داشتید گزینه دوم را انتخاب کنید تا کیبورد متناسب با شرایط شما در دو طرف صفحه ؛ کوچک شود . برای برگشتن به حالت اولیه ، فلش کوچک سفید ، در کنار کیبورد را لمس کنید.


Settings > General > Keyboard > One-Handed Keyboard به این آدرس رفته و متناسب با عادت خود که گوشی را با کدام دست نگه می دارید ، کیبورد را به حالت پیشفرض روی کیبورد کوچک قرار دهید تا هر وقت برنامه ای را باز کردید که کیبورد لازم دارد ، کیبوردی کوچک به شما نمایش داده شود.


اما در آیپد ( البته بجز iPad pro  دوازده اینچی! ) داستان طور دیگری است . در ورژن قبلی iOS برای دسترسی به اعداد و نماد ها باید دکمه ی .?123 را روی کیبورد خود لمس می کردید ، اما در ورژن جدید iOS داستان فرق می کند ، دوباره Note را باز کنید ، کیبورد را در حالت نرمال خود قرار دهید ، اگر بر روی هر دکمه کیبورد که دو حرف را تایپ می کند ، لمس خود را بکشید ، حرف دیگر تایپ خواهد شد . همچنین برای تایپ علامت های کاما ، تعجب و سوال می توانید از این قابلیت استفاده کنید .


با دو بار لمس بر روی دکمه ی Caps Lock بر روی کیبورد خود ، می توانید با هر حالت قبلی ، به حالتی بروید که تمام حروف را ، بزرگ بنویسید.


اگر این ویژگی جدید شما را به دردسر انداخته و تمام پیشفرض های ذهنی شما را به هم ریخته ، نگرا نباشید ، به آدرس Settings > General > Keyboard بروید و گزینه Key Flicks را خاموش کنید .


اگر از مدل کیبورد آیفون خود خسته شدید می توانید از این لینک ، کیبورد دیگری را برای گوشی خود دانلود کنید .


iOS 11

iPhone

iPad

Apple

اپل

کیبورد

Keyboard