103 Views
2018 Mar 02technology
img

مجلس نمایندگان ایالات‌متحده روز سه‌شنبه قانونی را تصویب کرد که هدف آن جلوگیری از قاچاق آنلاین جنسی و افزایش مسئولیت‌پذیری اپراتورهای وب‌سایت در مقابل فعالیت کاربران آن‌ها است .
این قانون بخشی از قانون ارتباطات پاک را اصلاح می‌کند که شامل بخشی از قانون منع قاچاقچیان جنسی سال 1693 است. این لایحه باعث می‌شود که ایجاد یک پلت فرم اینترنتی باهدف ترویج فاحشگی جرم محسوب شود .
پل رایان، سخنگوی کاخ سفید، در بیانیه‌ای اعلام کرد: "ما امروز باید به برده‌داری در ایالات‌متحده  پایان دهیم و  این کار با توقف بهره‌برداری و سوءاستفاده جنسی در اینترنت آغاز می‌شود."
لوایحی که برای مبارزه با قاچاق آنلاین جنسی تصویب می شوند ,  اغلب برای سایت‌هایی مانند  Backpage.comاست که ازنظر دسته‌بندی تبلیغاتی هستند و افراد می‌توانند در این سایت‌ها فاحشه‌ها را درخواست کنند . بر اساس آمار مرکز بهره‌برداری جنسی , بسیاری از افراد حاضر  در این وب‌سایت‌ها از کودکان و زنان بهره‌برداری جنسی می‌کنند .
این لایحه به قربانیان  قاچاق جنسی قدرت بیشتری می‌دهد تا از وب‌سایت‌هایی که آگاهانه از این عمل حمایت می‌کنند، شکایت کنند . حامیان این لایحه می‌گویند که این قانون به جلوگیری از اپیدمی رو به رشد قاچاق آنلاین جنسی که اغلب کودکان را شامل می‌شود, کمک می‌کند ، درحالی‌که مخالفان می‌گویند این مسئله شرکت‌های تکنولوژیکی را متقبل هزینه‌های دعاوی قانونی کرده و  با آزادی بیان مخالف است.
گروه حقوقی دیجیتال  Frontierهفته گذشته هشدار داد:" با تهدید مجرمان جنایی و مدنی به مجازات شدید ، پلتفرم‌های وب بزرگ و کوچک  انتخاب‌های محدود اما صداهای مشروع خاموشی خواهند داشت زیرا این پلتفرم‌ها باید اقدامات شدیدی  برای حذف طیف گسترده‌ای از پست‌ها، به‌ویژه در رابطه با جنسیت انجام دهند."
چندین شرکت بزرگ اینترنتی در ابتدا تمایلی به تضعیف حمایت قانونی از مسئولیت‌پذیری در برابر فعالیت‌های کاربرانشان  نداشتند. اما انجمن اینترنت، که نماینده شرکت‌هایی ازجمله گوگل و فیس‌بوک است، حمایت خود را از لایحه ماه نوامبر اعلام  کرد.
قانون مشابهی نیز در مجلس سنا مطرح‌شده است  که حمایت قابل‌توجهی کسب کرده و پس از تصویب مجلس سنا باید توسط رئیس‌جمهور ایالات‌متحده , دونالد ترامپ امضاء شود .

قاچاق آنلاین جنسی

بهره برداری جنسی

سوء استفاده اینترنتی