31 Views
2018 Mar 18News
img

کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا اخیرا قوانینی را علیه Robocall ها وضع کردند که فعالیت آنها را محدود می کنند. در روز جمعه، دادگاه تجدیدنظر ایالات متحده در کلمبیا، قوانینی را که در سال 2015 در یکی از فرمانداری های دموکرات که زیر نظر FCC برگزار شده بود و این قانون به تصویب رسیده بود که حفاظت از مصرف کنندگان تلفن (TCPA) را گسترش بدهد، مورد بازنگری قرار داد. دادگاه گفت که تعریف FCC در مورد autodialer ها بسیار فراگیر بوده است.

حکم صادر شده؛ حکم پیروزی برای بانک ها و شرکت های کارت های اعتباری است که از افزایش مجازاتِ جریمه های خود، می ترسند. دیوید شولتز، می گوید که این حکم دامنه ی تعریف Robocall ها را بسیار نا محدود می کند و عملا فایده خاصی ندارد.   قانون FCC یک Robocall را به عنوان هر وسیله ای تعریف کرد که می تواند شماره هایی را که با استفاده از شماره گیر های تصادفی یا عدد صحیح ذخیره شده یا تولید می شوند، انتخاب کند و تماس بگیرد. این بدین معنی است که یک گوشی هوشمند را می توان یک دستگاه خودکار دانست!  

قاضی Srinivasan، گفته که با استفاده از این تعریف ، هر کسی که یک پیام متنی یا هرگونه تماس، بدون " رضایت اولیه " برقرار کند، قوانین را نقض کرده است. "به عنوان مثال تصور کنید که یک فرد بخواهد دعوت نامه ای برای جمع آوری برای یک رویداد اجتماعی برای فردی که او را برای اولین بار ملاقات کرده است، ارسال کند." "اگر او بدون رضایت قبلی این کار را کند و شخص از ارسال دعوت نامه ناراضی باشد، آن شخص، قوانین را کاملا نقض کرده است "  

هر تماس مزاحم می تواند تا 500 دلار جریمه داشته باشد، این قاضی می گوید در مواردی که تا 10 تماس مزاحم نیز گرفته شده است، ممکن است تا 50000 دلار جریمه اعمال بشود. Ajit Pai؛ که مخالف قوانین قبلی FCC بود، این دستورات جدید دادگاه ها را ستود و گفت که قانون قبلی هر فرد عادی در اجتماع را نیز شامل می شد و من خوشحال هستم که این قوانین مورد بازنگری قرار می گیرند. همچنین او تاکید کرد که این قانون باید تماس های روباتی و مزاحم را بشدت پیگیری و قطع کند. 

دموکراتها؛ که از قوانین FCC در سال 2015 حمایت کردند، نگرانی هایی را مبنی بر اینکه گوشیهای هوشمند ممکن است در تعریف autodialer شامل بشوند را رد کرد. آنها در گذشته بحث کردند که بعید است که از این قانون به این صورت برداشت شود و می گویند که اعمال مقررات سختگیرانه برای متوقف کردن این تماس ها ضروری است. FCC گزارش داد که در مورد تماس های ناخواسته بیش از 200،000 شکایت در هر سال دریافت می شود.

FCC

کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا

روبوکال ها

Robocall