133 Views
2018 Apr 15technology
img

بخش رسانه ای Verizon که هر دو غول دنیای فناوری یعنی AOL و یاهو از آن استفاده می کنند در نهایت تصمیم گرفت که قوانین حریم شخصی را در این دو کمپانی یکسان سازی کند. این بدان معنی است که هر دو شرکت AOL و یاهو طی آپدیتی از قوانین حریم شخصی و پلیسی تازه ای برخوردار خواهند شد و صد ها میلیون کاربر از این قانون مجبور هستند تا از این قوانین پیروی کنند. دنیای اینترنت بیش از پیش نسبت به حریم شخصی حساس شده است و این حساسیت پس از افشای اطلاعات توسط فیسبوک افزایش یافته است.

زمانی که ما به حساب کاربری یاهو وارد شدیم با بخشی از قوانین مواجه شدیم که در این قوانین امکان بررسی و مشاهده ی تمامی ایمیل ها، عکس ها، پیام ها و پست ها از طرف شرکت یاهو میسر می شود و احتمالا شرکت Verizon نیز امکان دسترسی به این قوانین را خواهد داشت.


اگر بخواهیم بصورت واضح تر این اقدام را توضیح دهیم، باید بگوییم که شرکت یاهو از گذشته شروع به تحلیل و آنالیز تمامی ارتباطات و ایمیل های کاربرانش کرده بود اما این شرکت طبق قوانین حریم شخصی اش قادر به مشاهده و اسکن محتوای این ایمیل ها نبود، اما حال با این فوانین جدید قادر به بررسی محتوای ایمیل ها است.

البته شکی نیست که گوگل نیز برای ارائه تبلیغات هوشمند این کار را انجام می داد، اما این عمل در سال 2017 توسط این شرکت متوقف شد. 

زمان ثبت نام و ورود شما به این شرکت، قوانین صراحتا و بصورت واضح به شما اعلام می دارند که این شرکت برای بررسی و ایجاد امنیت و ارائه ی تبلیغات هدفمند از محتوای ایمیل های شما استفاده خواهد کرد و این کار توسط هوش مصنوعی این شرکت انجام خواهد شد.

هیچ یک از این اتفاقات در حوزه ی تکنولوژی و حریم شخصی در سال 2018 دور از انتظار نیست، اما با توجه به فاجعه ی کمبریج آنالیتیکا به شما توصیه می کنیم تا قبل از زدن دکمه"ok" بیشتر فکر کنید.


یاهو

AOL

ایمیل

گوگل

جیمیل

حریم شخصی

فیسبوک

کمبریج آنالیتیکا