25 Views
2018 Mar 23News
img

FCC یا کمیسیون ارتباطات فدرال قوانین مربوط به اینرتنت 5G را تغییر می دهد تا اپراتورهای بی سیم بتوانند 5G سریعتر به راه بیندازند.

در یک رای گیری اینترنتی 3-2 روزه، کمیسیون های زیر مجموعه FCC، اقداماتی را تصویب کردند که َشرکت های ارائه کننده ی 5G را از بررسی اثرات زیست محیطی این تکنولوژی منع می کند.برای بررسی اثرات محیطی و انسانیِ این پدیده، FCC گفت که در اواخر امسال در مورد جرئیات آن تصمیم گیری می شود.

Brendan Carr، کمیسیونر جمهوری خواه FCC ، مسئولیت ارتقای 5G را بر عهده دارد. او گفت که این گونه معافیت ها به شدت مورد نیاز هستند، زیرا هزینه های اپراتورهای بی سیم را بیش از حد افزایش داده اند و باعث شده اند که سرعت پیشرفت این اپراتورها، کند بشود. در سال 2017، این بررسی و تخمین هزینه های اپراتورها 36 میلیون دلار بود. او پیش بینی می کند که در سال آینده و با راه اندازی 5G ، می تواند هزینه های اپراتورها به حدود 241 میلیون دلار افزایش یابد.

    

Carr گفت: " هزینه های نامناسب محصولی از سیستم های شکسته خورده و قدیمی است " . " این هزینه ی زیاد ما را به عقب افتادن از تکنولوژی 5G تهدید می کند " وی اضافه کرد که با تغییر قوانین در روز پنج شنبه، FCC موانع زیادی را از سر راه اپراتور ها برداشته است. جسیکا راسونروز، کمیسیونر دموکرات، گفت که اگر چه روند بازنگری کنونی شامل خطوط قرمزی نیز هست، اما این تغییر مخاطراتی را حتما به دنبال خواهد داشت.

نسل پنجم اینترنت یا 5G انتظار می رود یک نسل فوق العاده از اینترنت باشد که در تمام زمینه های مختلف از جمله، خودروسازی و حتی لوازم خانگی استفاده می شود.

در حالی که وعده های داده شده در زمینه ی 5G بسیار زیاد شده است، تحرکات واقعی اما به آرامی صورت می گیرد.  ارائه دهندگان اینترنت بی سیم در ایالت ها انتظار می رود که در سال 2018 پیشرفت قابل توجهی در این زمینه داشته باشند. Verizon و AT & T در سال جاری میلادی بستر هایی برای بهره مندی از 5G را راه اندازی خواهند کرد، در حالیکه T-Mobile و Sprint در حال راه اندازی تجاری در اوایل سال آینده هستند.

تولید کنندگان تلفن همراه و سازندگان تراشه های الکترونیکی نیز در حال انجام نحقیق و تولید برای دستگاه های پشتیبانی کننده از این نسل از اینترنت می باشند.

برای این رای FCC مخالفان و موافقان زیادی وجود داشت که هر کدام دلایل مخصوص خود را داشتند.

FCC

5G

کمیسیون ارتباطات فدرال