23 Views
2018 Mar 25News
img

طبق گزارش جدید The Wall Street Journal، کمیسیون ارتباطات فدرال، در حال بررسی یک قانون جدید است که ارائه دهندگان تلفن همراه کوچک و روستایی را از دریافت یارانه های فدرال محروم می کند؛ اگر از محصولات الکترونیکیِ تولید کنندگان چینی از جمله Huawei و ZTE استفاده کنند. ممکن است که این قانون به زودی در روز دوشنبه اجرایی شود، اما می توان هم آن را نیز به تعویق انداخت یا حتی اجرا نکرد. اگر FCC این قانون را اجرایی کند، این آخرین تحریم های آمریکا علیه هوآوی است.

گفته می شود که پیشنهاد FCC، اپراتورهایی را که از تجهیزات Huawei یا ZTE استفاده می کنند، مسدود می کند. به گفته یکی از تحلیلگران، Huawei کمتر از 1 درصد از سخت افزار موجود در شبکه های بی سیم ایالات متحده را تشکیل می دهد. اما ایالات متحده می خواهد از افزایش این سهم در بازار جلوگیری کند - به خصوص در تجهیزات اینترنت نسل پنجم- .


رس از جاسوسی و حملات سایبری تحت حمایت دولت چین، منجر به لغو معاملات شرکت هوآوی با AT & T و Verizon Wireless برای فروش  Mate 10 Pro شد. سازمان های اطلاعاتی به شهروندان آمریکایی در مورد تهدیدات امنیتی خریدِ گوشی های هوآوی، هشدار داده اند. این هفته نیز  Best Buy اعلام کرد که گوشی های هوآوی را نخواهد فروخت.

همچنان هوآوی بر این گفته ی خود که ( ما در کشورهای زیادی محصولات خود را می فروشیم و قصدمان جاسوسی نیست ) تاکیید دارد.


هوآوی

FCC

Huawei