129 Views
2018 Mar 18technology
img

 Broadcom بافرمان اجرایی رئیس‌جمهور ترامپ مخالفت نخواهد کرد و رسماً پیشنهاد خودش را برای خرید  Qualcomm    پس گرفت.
Broadcom که بزرگ‌ترین شرکت تولید تراشه برای همه‌چیز از تلویزیون‌ها  تا سرورهاست , روز چهارشنبه اعلام کرده که از صرف 117 میلیارد دلار برای به دست آوردنQualcomm که بزرگ‌ترین سازنده تراشه برای گوشی‌های هوشمند، در سراسر دنیا است , صرف‌نظر کرده است . این حرکت دو روز پس‌ازاینکه دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، دستورالعملی را برای جلوگیری از ادغام این شرکت‌ها امضا کرد, صورت گرفت که به‌طور مؤثری این معامله را هدف قرار می‌داد.
این انصراف به وضعیت پیچیده این دو شرکت و پیگیری Broadcom برای خرید Qualcomm پایان می‌دهد . Broadcom سنگاپور امیدوار بود که با ادغام این دو شرکت تراشه جدیدی تولید کند اما Qualcomm از ابتدا با ادغام مخالفت کرد و مبلغ پیشنهادی را کافی نمی‌دانست . طی چند هفته گذشته Qualcomm سن-دیگو نسبت به ایده ادغام دو شرکت بسیار راغب بود اما همچنان قیمت بالاتری را درخواست می‌کرد.
مداخله کمیته سرمایه‌گذاری خارجی در وزارت خزانه‌داری ایالات‌متحده یاCFIUS  و کار ترامپ رئیس‌جمهور امریکا،  یک رویداد غیرمعمول بود ، حتی قبل از اینکه معامله‌ بین دو شرکت را تحت تأثیر قرار دهد . Trump  گفت که امنیت ملی دلیل او برای مخالفت با این معامله است . همچنین CFIUS به‌طور خاص در مورد فقدان یک شرکت بزرگ در ایالات متحده برای ارائه 5G  نسل بعدی فناوری‌های بی‌سیم هشدار داد.
 Qualcomm  در این مورد اظهار نظری نکرده است.


Broadcom

Qualcomm

ادغام فناوری