69 Views
2018 Jan 04technology
img
در آخرین روزهای سال 2017 لوگان پل ستاره یوتیوب ویدئوی از  یک جسد در آکیگاهارا ارسال کرد که به‌عنوان " جنگ انتحاری " در ژاپن شناخته می‌شود . مردی که پل و دوستانش ویدئوی او را دنبال می‌کنند  مثل صدها انسان دیگر زندگی خود را برای مقاصد تروریستی ازدست‌داده است . درحالی‌که پل کامنت های جدی در مورد خودکشی بر روی این فیلم می‌گذاشت دوربین بر روی قسمت‌های مختلف جسد زوم می‌کرد او گفت که  این قطعاً یک‌لحظه تاریخی در یوتیوب را نشان می‌دهد .
واکنش به این ویدئو بسیار سریع بود و رسانه‌ها , افراد مشهور و افراد عادی یوتیوب به‌شدت از آپلود این ویدئو انتقاد کردند بنابراین پل کامنت های خودش را برداشت و سریع بیانیه‌ای با محتوای عذرخواهی صادر کرد .
پل گفت : هدف من همیشه ارسال محتوای سرگرم‌کننده است و این ویدئو منحصراً برای شکستن مرزها و هشدار در مورد خودکشی و پیشگیری از افزایش آن بوده است .
برای افرادی که او را نمی‌شناسند قابل‌ذکر است که پل با بیش از 15 میلیون دنبال کننده در ابتدا به‌طور گسترده‌ای در این پلت فرم محبوبیت کسب کرد . اولین پست‌های او تقریباً همگی خنده‌دار بودند و شامل کمدی‌های فیزیکی مثل سرخوردن افراد به دلیل لغزش پای آن‌ها بر روی پوست موز و سقوط از تردمیل ..غیره بود . او کارهای زیادی در رابطه با تبلیغ لباس و موسیقی و کنسرت‌های نمایشی با استفاده از محبوبیتش انجام داد و نمایشنامه‌ها و فیلم‌های مشهوری را برای ما به نمایش گذاشت .
پل  با شرح مختصری از مقالات نشریاتی مانند Wired, Adweek,  وBusiness Insider از آرزوهای خودش برای مشهور شدن گفت , او می‌گوید من می‌خواهم بزرگ‌ترین هنرمند جهان و یک پیشگام باشم , من می‌خواهم اولین ستاره دیجیتال برای انتقال اطلاعات به رسانه‌های قدیمی باشم .
برادر او جک پل مانند خودش یک ستاره رسانه اجتماعی است که سهم منصفانه‌ای از توجه منفی را به دست آورده است که شامل گزارش‌هایی در رابطه با ترساندن همسایه و تهدید آن‌ها به آتش زدن مبلمان و غیره است و رسانه‌ها تلاش می‌کنند که معروفیت او را از بین ببرند.
بی‌پروایی فیلم اخیر پل و متن‌های او نشان داد که بینندگان جوان با ستاره‌های رسانه‌های اجتماعی نسبت به افراد مشهور قدیمی یا رسانه‌های قدیمی بیشتر تحت تأثیر قرار می‌گیرند و " واگیری خودکشی " می‌تواند مخاطبان آسیب‌پذیر را در معرض ریسک بیشتری قرار دهد.
پل اولین و آخرین ستاره رسانه اجتماعی با دنبال کننده‌های عظیم نخواهد بود و مسئله نقش یوتیوب در برخورد با محتوای مضر و نامناسب است که در اغلب در این پلت فرم گسترش می‌یابد و چه کسی مسئول خواهد بود وقتی‌که مشهورترین ستاره‌ها استانداردها را نقض می‌کنند.
بزرگ‌ترین ستاره یوتیوب یعنی PewDiePie که فیلمی از خودش را در انتقاد از کار پل منتشر کرده است در سال‌های اخیر به خاطر ویدئوهای نژادپرستانه از این پلت فرم کنار گذاشته‌شده است . او حدود 59 میلیون نفر دنبال کننده دارد .
علیرغم تماس‌های متعدد با یوتیوب برای ممنوع کردن محتواهای التهابی ارسالی توسط پل این مسئله امکان‌پذیر نیست. ولی یوتیوب از آن زمان سیاست‌های کلی خودش  در رابطه با محتواهای " حساس " و " بی احترامانه " را منتشر کرد و بر روی مشارکت خودش با پیشگیری ملی از خودکشی تأکید می‌کند .

یوتیوب

پل لوگان