52 Views
2018 Jan 05technology
img
شرکت دل بالاخره امسال طرح لپ‌تاپ  XPS 13 را به‌روزرسانی کرد – حداقل تا حدودی . پس از حفظ همان شکل و سبک برای 3 سال شرکت دل XPS 13 را کمی تغییر داده و با رنگ سفید , طلایی  و پورت‌های به‌روزرسانی شده آن را عرضه می‌کند. همچنین به نظر می‌رسد رنگ آن مقاومت خوبی داشته باشد زیرا سطح سفید آن خیلی سریع کثیف می‌شود.
تغییرات ایجادشده خیلی وسیع نیستند و شما ممکن است برای دیدن این تغییرات دستگاه‌های جدید و قدیم را کنار هم قرار دهید و بررسی کنید . درواقع , XPS 13 همان طرح مورداستفاده در XPS 13 2-in-1 را دارد- نسخه قابل‌تغییر این لپ‌تاپ با صفحه‌نمایش لمسی – که سال گذشته معرفی شد .
مزایای لپ‌تاپ جدید XPS 13 این است که باریک‌تر و سبک‌تر است و ضخامت آن 0.46 اینچ است درحالی‌که نوع قدیمی 0.6 ضخامت داشت . webcam در لپ‌تاپ جدید از یک نقطه ناخوشایند در سمت چپ  دستگاه در طرح قدیمی به قسمت وسط منتقل‌شده است . XPS 13 جدید شامل سه پورت USB است و رنگ سفید و طلایی آن اگرچه  در حد  لپ‌تاپ‌های رقیب کاملاً زیبا نیست ولی گزینه خوبی است که به آن اضافه‌شده است .
نکته جالب این است که هنگام تغییر USB-C , XPS 13 هر دو پورت USB 3.0 خودش را از دست می‌دهد بنابراین شما نیاز به آداپتور خواهید داشت . این طرح عکاس‌ها را هم ناامید کرده است زیرا خواننده  SD کارت لپ‌تاپ با خواننده کارت MicroSD جایگزین شده است که فایده خیلی کمتری دارد و فیبر کربنی لپ‌تاپ خیلی بیشتر آشکار است که باعث می‌شود لپ‌تاپ  تا حدودی ارزان به نظر برسد .
ظاهراً ماده‌ای که در لپ‌تاپ بکار رفته است خیلی سریع کثیف می‌شود . دل می‌گوید که از مسئله آگاه است و آن را طوری طراحی کرده است که به‌راحتی تمیز شود . دل ادعا می‌کند که اگر شما  رنگ‌های مقاوم و ماژیک‌هایی بارنگ ثابت را ر روی سطح سفید این لپ‌تاپ استفاده کنید می‌توانید آن را در عرض یک هفته بدون هیچ مشکلی پاک‌کنید . بنابراین ساندویچ خودتان را بیش از یک هفته روی آن رها نکنید!
به‌روزرسانی امسال یک‌قدم بسیار معمولی برای XPS 13 است . این لپ‌تاپ می‌تواند با پردازشگرهای نسل هشتم اینتل یعنی i5 و i7 , صفحه‌نمایش 1080 p یا 4k , رم 4 تا 16 گیگابایتی و حافظه 128GB تا 1TB تجهیز شود . دل می‌گوید پردازنده‌ها قطعاً به خاطر سیستم خنک‌کننده جدید امسال سریع‌تر عمل می‌کنند بنابراین می‌توانند کارایی دستگاه را تقویت کنند . مدل جدید XPS 13  امروزه باقیمت گذاری که از 1000  دلار شروع می‌شود به فروش می‌رسد.لپ‌تاپ‌

XPS 13

Dell