10925 Views
2018 Jan 12technology
img

شرکت Razers در نمایشگاه امسال از لپ تاپ Project Linda و فناوری Hyperflux رونمایی کرده است.  Project Linda یک لپ تاپ است که بوسیله یک اسمارتفون اندرویدی کار می کند. درواقع یک اسمارتفون و لپ‌تاپ همزمان با هم است که هدفش نشان دادن محیط اندروید در لپ‌تاپ است. در همین حال HyperFlux یک موس به تمام معنا وایرلس است که تمام توان و انرژی خود را از موس پد زیر خود دریافت می کند. این فناوری شامل یک موس و یک موس پد سازگار با آن می شود که کاربران مجبور نیستند آن ها را هربار جداگانه شارژ کنند.

در Project Linda، یک لپ تاپ است که در محلی که معمولا تاچ پد قرار میگیرد یک داک وجود دارد که اسمارتفون خود این شرکت در آن قرار می گیرد. این داک اصلا همانند داک Samsung's Desx نسیت یا نیازی به اداپتور جداگانه ندارد. اسمارتفون تنها بوسیله فشار دادن یک دکمه وصل می شود و سریعا Project Linda را تبدیل به یک لپ تاپ اندرویدی می کند. اسمارتفون این شرکت دارای پردازنده Qualcomm spandragon 835 SoC و همچنین ۸GB رم می باشد که یک عملکرد بدون نقص را اطمینان می دهد. کاملل مشخص است که این شرکت یکی از جذابترین محصولات را با داشتن Project Linda در دست دارد.

این لپ تاپ بدنه منحصر بفرد بسیار نازک ۱۵ میلی متری دارد که جنس آن آلومینیوم است و بوسیله CNC برش داده شده است و وزن آن به همراه داک اسمارتفون آن 1.2 کیلوگرم است. دارای یک لپ صفحه نمایش تاچ اسکرین 13.3 اینچی Quad HD است. صفحه نمایش 5.7 اینچی اسمارتفون آن نیز به عنوان تاچ‌پد استفاده می شود و همچنین می تواند به عنوان صفحه نمایش دوم برای دسترسی به نرم افزار ها و ابزار ها استفاده کرد. کیبورد این لپ تاپ نیز داری چراغ پس زمینه است که می توان رنگ نور دکمه های آن را به صورت دلخواه تغییر داد. 

به گفته شرکت این لپ‌تاپ دارای باتری داخلی 53.6Whr می باشد که می تواند سه بار کامل اسمارتفون داخل داک را شارژ کند. همچنین‌دارای ۲۰۰GB ظرفیت داخلی است. این لپ تاپ یک جک 3.5 صدا و یک پورت USB تایپ A و یک پورت تایپ C برای شارژ کردن و وبکم ‌720P می باشد. قطعا این لپ تاپ بازار را تحت تاثیر خود قرار خواهد داد.


اما موس HyperFlux چیزی شبیه موس Corsair Dark Core RGB و موس پد وایرلس Corsair MM100 Qi آن می باشد. با این تفاوت که موس شرکت Razer از فناوری شارژ Qi استفاده نکرده است. اما بجای آن ایده ای را عملی کرده است که توان موس به صورت مستقیم از موس پد آن تامین می شود و به هیچگونه باتری ای نیاز ندارد. این شرکت اعلام کرده است که موس Razer Mamba HyperFlux و موس پد آن Razer Firefly HyperFlux تنها دستگاهی در بازار می باشند که با حذف باتری، تمام توان الکتریکی موس مستقیما از موس پد آن تامین می شود. مدیرعامل این شرکت گفته است که:" درحالی که تمامی رقبای ما در تلاش هستند تا یک موس با قابلیت شارژ وایرلس عرضه کنند، اما نتواستند که موسی بدون نیاز به یک باتری تولید کنند. ما موسی را ساختیم که به معنای واقعی کلمه وایرلس است و بازی را در بازار عوض خواهد کرد.

این موس تمام وایرلس در سه ماهه اول سال 2018 به بازار عرضه خواهد شد و قیمت آن 249 دلار است. این موس از یک سنسور اوپتیکال 16000 DPI استفاده کرده است و رنگ های نور آن به دلخواه قابل تغییر هستند. چیزی که در موس پد آن نیز قابل تغییر است.


Razer

Project Linda

HyperFlux

HyperFlux Mamba

HyperFlux firefly

اسمارتفون ریزر

موس وایرلس

CES2018